nakrycie głowy
Inspiracje ślubne Panna Młoda

7 alternatyw dla welonu

Welon to nieodłącznym element stroju Panny Młodej. Może być długi lub krótki. W ostatnich czasach jednak trend zaczął się odwracać. Kobiety coraz częściej decydują się na odważniejszy krok. Rezygnują z welonu na rzecz innego nakrycia głowy. Poniżej wskazane zostaną najpopularniejsze propozycje.

Rodzaje welonów

Nadal bardzo dużo kobiet nie wyobraża sobie ślubu bez welonu. Jednak przy jego wyborze warto jest zwrócić uwagę ma kilka kwestii. Przede wszystkim chodzi o kolor. Powinien być dopasowany do sukni ślubnej. Kolejnym kryterium wyboru jest długość welonu. Można wyróżnić krótkie, półdługie, długie, bardzo długie (zakładane do sukien z trenem, są o kilka centymetrów dłuższe od niego oraz jeszcze dłuższe, liczące kilka metrów długości, najczęściej można podziwiać je przy ślubach książęcych). Warto jest również zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z którego wykonany jest welon. Najczęściej jest to tiul. Może być ozdobionymi drobnymi kryształkami, haftem, koronką lub obszyty dookoła.

[smart-grid row_height=”250″]

[/smart-grid]

Źródło: http://www.lillien.pl/

Zamiast welonu

Wyróżnić można naprawdę wiele alternatyw dla welonu.

  1. Grzebienie oraz spinki: najczęściej ozdobione są cyrkoniami lub kryształkami. Mogą być wykonane ze srebra, złota lub innego sztucznego materiału. Zazwyczaj są niewielkich rozmiarów. Dodatkowo stanowią fantastyczne dopełnienie fryzury.

[smart-grid row_height=”250″]

[/smart-grid]

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/441915782167483649/

 

  1. Stroiki z kwiatów: nie da się zaprzeczyć, że jest to jedna z najpiękniejszych ozdób. Żywe kwiaty same w sobie są przepiękne. Nie trzeba ich dodatkowo ozdabiać. Czasami wystarczy, że we włosy zostanie wpięty jakiś kwiat. Można również poprosić florystykę o wykonanie stroiku. Koszt nie powinien przekroczyć 15 złoty. Sam stroik powinien być dopasowany do wiązanki Panny Młodej lub wybranej stylizacji.

[smart-grid row_height=”350″]

[/smart-grid]

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/376613587569344699/
  1. Toczki: są to jedne z najbardziej eleganckich nakryć głowy. Należy pamiętać o tym, że toczki nie będą pasowały do wszystkich stylizacji, a jedynie tych najbardziej wytwornych. Szczególnie dobrze będą prezentowały się w stylizacji retro.

[smart-grid row_height=”250″]

[/smart-grid]

Źródło: http://sukniesplendor.pl/pl/i.60.id.12.0/Kapelusze%20i%20toczki.html
  1. Woalki: podobnie jak toczki, pasować będą wyłącznie do eleganckich stylizacji. Woalka to w pewnym sensie welon, ale odwrotnie założony, czyli zasłaniający fragment twarzy Panny Młodej. Dzięki temu wygląda niezwykle poważnie i tajemniczo.

[smart-grid row_height=”250″]

[/smart-grid]

Źródło: http://allure.com.pl/index.php?id=oferta

 

  1. Koronkowe czepki: nie da się zaprzeczyć, że Panny Młode w koronkowych czepkach wyglądają niezwykle delikatnie. To świetne rozwiązanie, które w ostatnim czasie jest coraz bardziej popularne.

[smart-grid row_height=”250″]

[/smart-grid]
Źródło: http://www.decobazaar.com/produkt-czepek-slubny-w-kolorze-bialym-z-koronka-i-pieknym-kwiatem-4003560.html
  1. Diadem lub tiara: najczęściej kojarzony jest z księżniczkami, które bardzo często nosiły je na głowie. Nie da się zaprzeczyć, że to przepiękna biżuteria, najczęściej bogato zdobiona, mimo to sprawia wrażenie niezwykle delikatnej.

[smart-grid row_height=”250″]

[/smart-grid]

Źródło: http://www.veaul.com/nl/mode-strass-bruidssieraden-tiara-oorbellen-ketting-jurk-accessoires-driedelige~g3465
  1. Opaski, kokardy, wstążki: to również fantastyczne alternatywy dla welonu. Wybierać można pomiędzy różnymi kolorami oraz wzorami. Należy się zastanowić, które rozwiązanie najbardziej będzie pasowało do wybranej stylizacji.

[smart-grid row_height=”250″]

[/smart-grid]
Źródło: http://www.bozka.eu

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nakrycia głowy?

Najważniejsze jest, aby nakrycie pasowało do całej stylizacji. Jeśli Panna Młoda zdecydowała się na założenie sukni ślubnej typu księżniczka i wybrała dodatki w kolorze pastelowego różu to z pewnością nie będzie pasowała do takiej stylizacji woalka czy toczek. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy dobrze się zastanowić. Tutaj trzeba poruszyć jeszcze jedną kwestię. Fryzurę ślubną. Dobrze jest dobrać takie nakrycie głowy, które ją upiększy, a nie zakryje.

Zdjęcia miniatury wpisu: pixabay.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*