biżuteria ślubna
Panna Młoda Porady ślubne

Biżuteria ślubna

Wybór odpowiedniej biżuterii ślubnej może okazać się bardzo trudny. W końcu ma ona stanowić niejako dopełnienie całej stylizacji. Poniżej kilka rad, jak wybierać biżuterię ślubną.

Kolekcje biżuterii ślubnej

W wielu salonach jubilerskich można znaleźć kolekcje biżuterii przygotowane z myślą o Nowożeńcach. Zazwyczaj biżuteria wykonana jest z srebra lub złota. Ceny są bardzo różne. Kolczyki można kupić już za 50 złoty, ale niektóre wzory kosztują nawet kilka tysięcy. Z pewnością podczas poszukiwań biżuterii ślubnej warto jest zajrzeć do salonów jubilerskich.

[smart-grid row_height=”250″]

[/smart-grid]

Źródło zdjęć: http://wkruk.pl

Kolczyki, łańcuszek, a może bransoletka?

Należy zastanowić się nad tym, z jakich elementów będzie składała się biżuteria. Może to być bransoletka, wisiorek lub kolczyki. Bardzo ważne jest, aby pamiętać o tym, że nie wolno przesadzać z ilością biżuterii. Szczególnie jeśli sukienka posiada wiele zdobień. W takim przypadku najlepiej jest wybrać wyłącznie kolczyki lub bransoletkę. W końcu biżuteria ma być wyłącznie dodatkiem, dopełnieniem całej stylizacji. Panna Młoda nie powinna „cała się świecić” od ilości założonej biżuterii. Z pewnością lepiej będzie postawić na subtelność i delikatność. Oczywiście można również zastanowić się nad zakupem całego kompletu. Poniżej kilka propozycji.

[smart-grid row_height=”250″]

[/smart-grid]

Zdjęcia: https://www.etsy.com

Pamiętaj, że perły to łzy

Zgodnie z przesądem Panna Młoda nie powinna mieć na sobie biżuterii z pereł, ponieważ perły to łzy. Jednak nie da się zaprzeczyć, że taka biżuteria jest niezwykle piękna. W końcu nie zawsze trzeba kierować się przesądami. Panna Młoda w perłach wygląda niezwykle delikatnie i subtelnie. Ponadto należy zauważyć, że w kolekcjach mody ślubnej znajdują się właśnie naszyjniki oraz kolczyki z pereł.

Panna Młoda musi mieć na sobie coś starego!

Zgodnie z innym porzekadłem Panna Młoda powinna mieć na sobie coś nowego, starego, niebieskiego oraz pożyczonego. Warto jest zastanowić się nad założeniem własnej biżuterii. Każda kobieta posiada jakąś ulubioną bransoletkę czy kolczyki. Ponadto warto jest zastanowić się nad założeniem biżuterii po babci lub mamie. Z pewnością będzie niezwykle się prezentować.

Pamiętaj, że:

  • biżuteria nie może mieć ostrych zakończeń, takich które mogą zaczepiać się o suknię,
  • biżuteria stanowi wyłącznie dopełnienie całej stylizacji,
  • wcale nie musisz kupować nowej biżuterii – wystarczy, że założysz tą, którą posiadasz,
  • perły uważane są za łzy aniołów, dlatego Panna Młoda nie powinna zakładać takiej biżuterii na swój ślub.

Zdjęcia: pixabay.com

One Comment

  1. Grażyna Olesno

    Piękne zestawy

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*