bolerko śubne
Panna Młoda Porady ślubne

Bolerko ślubne, etola czy futerko?

Posiadanie przez Pannę Młodą okrycia wierzchniego jest szczególnie ważne, jeśli ślub odbywa się w zimę. Jakie są alternatywy dla bolerka? Poniżej kilka propozycji.

W jakim przypadku Panna Młoda musi pomyśleć o zakupie okrycia wierzchniego?

Przede wszystkim w przypadku, gdy ślub odbywa się w zimę, późną jesienią lub wczesną wiosną. Są to okresy, gdy temperatury są jeszcze dość niskie. W końcu Panna Młoda nie powinna zmarznąć. Należy wyróżnić jeszcze jedną sytuację. Panna Młoda, która zakłada suknie ślubną z odkrytymi ramionami lub głębokim dekoltem na plecach również powinna zastanowić się nad zakupem okrycia wierzchniego.

Rodzaje okryć wierzchnich

Tutaj należy wskazać:

  • etole,
  • bolerka,
  • szale,
  • futerka,
  • płaszczyki,
  • koronkowe narzutki.

Należy dobrze zastanowić się nad doborem odpowiedniego nakrycia wierzchniego. Najcieplejszymi alternatywami są bolerka, futerka czy płaszczyki. Jeśli chodzi o szale i koronkowe narzutki to należy traktować je jako element ozdobny, zakrywający odkryte ramiona czy plecy.

Koszt zakupu okrycia wierzchniego

Wszystko zależy od wybranego nakrycia. Z pewnością najtańszy będzie szal – cena zaczynają się od 20 złoty. W przypadku etol, bolerek i futerek koszt z pewnością będzie wyższy. W tym przypadku ceny oscylują w granicach 200 złoty. Najdroższy okazuje się płaszczyk. Natomiast koronkowo narzutka to wydatki rzędu 100 złoty.

Kolor okrycia wierzchniego

Należy zastanowić się nad wyborem odpowiedniego koloru narzutki. Przede wszystkim chodzi o to, aby pasował do całej stylizacji. Najczęściej wybierane są nakrycia w kolorze białym oraz ecru. Odważniejsze Panny Młode decydują się na bardziej wyraziste kolory, np. czerwony szal.

Meta opis: Wskazówki dla Panny Młodej dotyczące wyboru nakrycia wierzchniego: bolerko ślubne, etole, szale, płaszczyki, futerka.

Zdjęcie: pixabay.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*