Bukiet ślubny
Inspiracje ślubne Panna Młoda Porady ślubne

Bukiet ślubny – trendy kwiatowe 2016

Nie da się zaprzeczyć, że moda ślubna zmienia się bardzo szybko. Dotyczy to również bukietów ślubnych. Jakie kwiaty są w tym sezonie najpopularniejsze? Który bukiet wybrać? Poniżej kilka wskazówek.

Trendy 2016

 1. Bukiety w neutralnych barwach: w 2016 roku królować będą wiązanki składające się z kwiatów o neutralnej barwie – brzoskwinia, róż, ecru. To z pewnością najmodniejsze trendy w obecnym sezonie.
 2. Zwrot w stronę natury: najmodniejsze będą wiązanki składające się z kwiatów luźno ułożonych. Nie da się zaprzeczyć, że największą popularnością cieszą się bukiety o nieregularnej formie. Jest to niejako zwrot w stronę natury, prostoty.
 3. Liściaste inspiracje: nieodłącznym elementem bukietu stają liście. Należy zwrócić uwagę na fakt, że same liście przybierają różne kształty i kolory. Stanowią fantastyczne dopełnienie każdej wiązanki ślubnej.
 4. Bukiety kolorowe i duże: coraz większą popularnością cieszą się bukiety wykonane z różnych kwiatów. Nie da się zaprzeczyć, że wiązanki w 2016 roku będą niejako pomieszaniem różnych stylów.
 5. Bukiety w jednym kolorze: modne w 2016 roku będą również bukiety składające się z kwiatów w tym samym odcieniu.
 6. Delikatność: nie da się zaprzeczyć, że w 2016 roku Panny Młode wybierają głównie delikatnie i zarazem niezwykle lekki oraz szykowne stylizacje. Właśnie taki powinien być bukiet ślubny.

Galeria najpiękniejszych bukietów ślubnych

[smart-grid row_height=”300″]

[/smart-grid]

źródło: www.floriste.pl

Pamiętaj, że:

 • wiązanka ślubna przede wszystkim musi pasować do stylizacji Panny Młodej,
 • wiązanka musi również pasować do wybranego motywu przewodniego wesela,
 • dobrze, jeśli stroik dla Pana Młodego będzie wykonany z takich samych kwiatów, jak wiązanka Panny Młodej,
 • druhna może mieć taką samą wiązankę jak Panna Młoda, ale w mniejszym rozmiarze. Świetnym rozwiązaniem jest wybór wiązanki, która będzie wykonana z takich samych kwiatów jak wiązanka Panny Młodej, ale o innym kolorze oraz będzie miała mniejszy rozmiar,
 • dobrze, jeśli stroik dla starszego będzie wykonany z takich kwiatów, jak wiązanka druhny,
 • nasza lista trendy bukietów ślubnych może stanowić świetną inspirację, ale jeśli zdecydujesz się na inną wiązankę to wcale nie oznacza, że będzie nie modna.

Zdjęcia miniatury wpisu: pixabay.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*