Dekoracje ślubne Inspiracje ślubne Porady ślubne

Dekoracje kościoła na ślub

Nie da się zaprzeczyć, że wybór odpowiednich dekoracji jest bardzo skomplikowany. Poniżej kilka rad na temat tego, gdzie w kościele powinny znajdować się ozdoby oraz jak zakupem odpowiednich dekoracji sprawić, aby uroczystość była jeszcze bardziej wyjątkowa.

Jakie dekoracje wybrać?

Na początku należy wskazać, że dekoracje będą składały się z kilku elementów: ozdób znajdujących się przed ołtarzem, przy ławkach czy miejscu, gdzie będzie siedziała Para Młoda. Najważniejsze jest, aby pamiętać o wszystkich szczegółach. Narzeczeni najczęściej wybierają dekorację składającą się z żywych kwiatów. Stroiki przede wszystkim powinny znajdować się przed ołtarzem oraz amboną. Ponadto można pomyśleć o przypięciu niewielkich kwiatuszków przy ławkach. Stroikami mogą być również umieszczone przy miejscach, gdzie będzie siedziała Para Młoda oraz świadkowie. Kolejnym elementem dekoracyjnym są wstążki oraz rozłożone lub przypięte materiały. To materiały, które znajdują się przy ławkach, mogą być również rozłożone wzdłuż drogi, którą Młoda Para będzie szła do ołtarza. Można również pomyśleć o rozłożeniu na podłodze świec w świecznikach lub kwiatów przy ławkach. Z pewnością to bardzo ważna ozdoba. Nie da się zaprzeczyć, że świece fantastycznie rozświetlają wnętrze świątyni. Bardzo ważnym elementem dekoracyjnym są pokrowce na krzesła dla Nowożeńców oraz świadków, pokrowce na klęczniki. Zazwyczaj mają kolor biały. Mogą być dodatkowo przewiązane kolorową wstążką lub mieć przypięty mały stroik z kwiatów. Na końcu należy dodać, że wszystkie elementy w kościele powinny pasować do wybranego motywu przewodniego.

[smart-grid row_height=”250″]

[/smart-grid]

Źródło: http://magiadekoracji.pl/galeria/dekoracje-kosciola

Cena dekoracji w kościele

Nie da się zaprzeczyć, że udekorowanie kościoła jest dość drogie. Oczywiście wiele zależy od wybranych ozdób. Ceny rozpoczynają się od 500 złoty i mogą sięgać nawet do kilku tysięcy złoty. Należy jednak pamiętać o tym, że często zdarza się sytuacja, kiedy to w jednym dniu odbywa się kilka ślubów. W takim przypadku najlepiej byłoby porozumieć się z pozostałymi parami i rozłożyć koszt dekoracji kościoła. Oczywiście bardziej skomplikowane okaże się wybranie dekoracji. Z pewnością każda para będzie miała swoją koncepcję.

Pamiętaj, że nie wszystkie elementy dekoracyjne trzeba kupować!

Bardzo ważne jest, aby zapytać przedstawiciela firmy lub florystkę, który zajmuje się dekoracją kościoła, czy istnieje możliwość wypożyczenia poszczególnych elementów dekoracyjnych. Zazwyczaj jest to dość oczywiste. Warto jednak jest pamiętać o tej kwestii.

Zdjęcie miniaturki: pixabay.com

2 komentarze

  1. Z powodzeniem można samodzielne udekorować kościół. W sklepach jak tu https://www.dodatkiweselne.pl/ dostępne są gotowe dekoracje. Ale te na zdjęciach też są cudowne.

  2. Dekoracja kościoła na ślub chyba była dla mnie najtrudniejszym zadaniem. Początkowo chciałam wszystko ogarnąć sama, jednak taka masa przygotować mnie dobiła. Nie chciałam firmy oferującej dekoracje, pomogła mi jedynie florystka, która przygotowała skromne bukieciki zdobiące kościół. Po dziś dzień wspominam jak to było udane wesele. Sama pewnie bym poległa z tymi przygotowaniami.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*