czarno białe wesele
Dekoracje ślubne Inspiracje ślubne Pomysł na ślub

Dekoracje ślubne – czarno białe wesele

Motyw czarno białe wesele w ostatnim czasie cieszy się bardzo dużą popularnością. Biel kojarzona jest z czystością, delikatnością. Natomiast czerń dodaje dekoracjom niejako pazura, ostrości. Sprawia, że ozdoby nie są mdłe, a niezwykle żywe. Z pewnością warto jest zastanowić się nad wybraniem właśnie takiego motywu przewodniego. Takie przyjęcie na pewno na długo zapadnie w pamięć gościom. Można również pokusić się o wybranie dodatkowych akcentów kolorystycznych. Z motywem biało-czarnym fantastycznie będzie prezentować się róż, zieleń, fiolet, żółć oraz wszelkie inne neonowe i wyraziste barwy.

Oryginalne rozwiązanie

Nie da się zaprzeczyć, że motyw czerni i bieli to dość popularne rozwiązanie. Należy jednak pamiętać o dopasowaniu wszelkich elementów dekoracji. Szczególnie chodzi tutaj o dobór odpowiednich kwiatów i innych ozdób. Nie da się zaprzeczyć, czerń kojarzona jest również z żałobą. Jednak razem z bielą tworzy niezwykłe połączenie. Przyjęcie z takim motywem z pewnością będzie niezwykle eleganckie. Panna Młoda również powinna pomyśleć o zakupie odpowiednich dodatków do stroju. Może to być czarny pasek lub biżuteria wykończona w czarnym kolorze. Natomiast Pan Młody powinien zdecydować się na muszkę lub krawat w kolorze czarnym, czarno-białym, białym. Na koniec warto jest zwrócić uwagę na jeszcze jeden szczegół. Decydując się na motyw dwukolorowy należy zadbać o zachowanie proporcji między kolorami. Nie mogą wszystkie dodatki mieć koloru czarnego, a jedynie dwa lub trzy elementy bieli. Należy odpowiednio wcześniej przemyśleć, które kolory będą białe, a które czarne.

Odważny dodatek

Tak jak zostało to już wcześniej wspomniane – wspaniałym dodatkiem do motywu czarno – białego będzie kolory akcent. Najważniejsze, aby wybrany kolor był żywy i intensywny. Dzięki temu fantastycznie odróżni się na tle wybranego motywu. Nie ważne, czy będzie to zieleń czy czerwień. Należy jednak unikać kolorów mdłych, delikatnych. Nie będą dobrze komponować się z motywem. Wyjątkiem mogą być kolory pastelowe, jednak te również dość słabo wyróżnią się na tle czarni i bieli.

[smart-grid row_height=”250″]

[/smart-grid]

 

Zdjęcia: https://www.etsy.com/

Zapisz

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*