Dekoracje ślubne Inspiracje ślubne Pomysł na ślub

Dekoracje ślubne – motyw lawenda

Lawenda to bardzo wyjątkowy motyw weselny. Poniżej kilka rad na temat tego, jak przygotować lawendowe wesele. Takie przyjęcie z pewność na długo zostanie w pamięci Pary Młodej i zaproszonych gości. Warto jest zadbać o to, aby wśród ozdób dominowała lawenda – w wazonach lub doniczkach. Najważniejszym kolorem powinien być fiolet, ale można połączyć tą barwę z bielą.

[smart-grid row_height=”250″]

[/smart-grid]

Lawenda

Lawenda to roślina o wonnym zapachu, której kwiaty mają kolor purpurowym. Pochodzi z terenów śródziemnomorskich. Jest również hodowana na dużą skalę w Francji, Anglii oraz Ameryce Południowej. Lawenda wykorzystywana jest do produkcji kosmetyków, środków stosowanych przeciw molom. Wyróżnić można wiele gatunków lawendy. Niektóre są roślinami ozdobnymi. Inne mają właściwości lecznicze.

Dekoracje z lawendy

Najważniejsze jest, aby wszystkie dekoracje miały kolor lawendy – delikatny fiolet. Charakter przyjęcia można również zaznaczyć na zaproszeniach. Wystarczy, że będą zwierały grafikę lawendy lub dołączoną małą gałązkę rośliny. Ponadto na stołach powinny znaleźć się lawendowe dekoracje – kwiaty w wazonach lub doniczkach. Oczywiście można również wykorzystać do dekoracji inne kwiaty i wcale nie muszą być fioletowe. Najważniejsze, aby pasowały do przyjętej koncepcji. Z pewnością odpowiednie będą kwiaty białe, kremowe oraz różowe. Warto jest pamiętać o wszystkich szczegółach. Jeśli na stołach rozłożone są białe obrusy to fantastycznym dopełnieniem będą fioletowe serwetki. Można również pokusić się o umieszczenie na stołach świec. Zawsze budują niesamowity klimat. Należy również dodać, że wiązanka Panny Młodej powinna składać się z wyłącznie lawendy lub połączenia lawendy z kwiatami.

Niezwykły klimat przyjęcia

Nie da się zaprzeczyć, że lawenda może stanowić fantastyczny motyw. Wystarczy odpowiednio dobrać wszystkie pozostałe dekoracje. Z pewnością będzie to eleganckie przyjęcie. Ponadto lawenda ma niesamowity, wonny zapach. Takie przyjęcie na długo zapadnie w pamięć zaproszonym gościom.

Zdjęcia: pinterest.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*