Dekoracje ślubne Inspiracje ślubne Pomysł na ślub

Dekoracje ślubne – ślub w stylu vintage

Ślub w stylu vintage, czyli sentymentalna podróż w przeszłość. Nie da się zaprzeczyć, że motyw vintage jest w ostatnim czasie bardzo popularnym. Wiele osób wybiera właśnie ten styl. Z pewnością jest to dobra decyzja. Styl vintage jest niezwykle urokliwy. Takie wesele z pewnością będzie wyjątkowe. Świetnym sposobem na podkreślenie wybranego stylu jest założenie sukni ślubnej babci lub mamy. Należy pamiętać o tym, że organizacja ślubu w stylu vintage może okazać się dość skomplikowana. Przede wszystkim dlatego, że trzeba odpowiednio dobrać wszystkie elementy dekoracyjne. Nie mogą to być przypadkowo wybrane ozdoby. Wesele w stylu vintage jest niezwykle eleganckie i szykowne. Oczywiście strój Panny Młodej i Pana Młodego, makijaż, fryzura oraz wszelkie dodatki powinny współgrać z wybranym motywem.

Strój Pary Młodej

Para Młoda powinna poszukać inspiracji na starych fotografiach – pochodzących z XX wieku. Ponadto świetnym pomysłem okazuje się poszukanie sukni ślubnej babci czy garnituru dziadka. Panna Młoda powinna mieć założony długi welon lub wianek z kwiatów. Natomiast Pan Młody zamiast kupować garnitur może zastanowić się nad wyborem fraku lub smokingu. Taka stylizacja Pary Młodej z pewnością będzie pasowała do wybranego motywu.

[smart-grid row_height=”250″]

[/smart-grid]

Wiązanka Panny Młodej powinna być delikatna, mieć niewielkie rozmiary, składać się z kwiatów w jednym kolorze. Ewentualnym dopełnieniem mogą być akcenty w innym kolorze.

[smart-grid row_height=”250″]

[/smart-grid]

Wyjątkowe dekoracje

Wśród dekoracji nie może zabraknąć kwiatów. Jednak warto jest zrezygnować z wazonów na rzecz butelek czy słoików. Nieodłącznym elementem dekoracji powinny być piękne, stylizowane na XX wiek patery na ciasto. Fantastycznym dopełnieniem mogą okazać się koronkowe, wyszywane serwety. Kolejnym elementem dekoracyjnym są świece. Należy zakupić długie świeczki, które zostaną umieszczone w świecznikach. Do motywu vintage nie będą pasować niewielki, dekoracyjne świece. Obrus powinien być biały. Najlepiej jeśli będzie wykonany z koronki lub będzie haftowany. Dekoracje vintage powinny być w kolorze białym, ewentualnie beżowym, brudnym różu, brązie. Nie można wybierać żadnych dodatków w odważnym, mocnym, żywym kolorze. Vintage to kolory delikatne, lekko przybrudzone.

[smart-grid row_height=”250″]

[/smart-grid]

Zdjęcia: Etsy.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*