dj na wesele
Pomysł na ślub Porady ślubne

DJ na wesele plusy i minusy

DJ na weselu to w ostatnim czasie bardzo popularne rozwiązanie. Na taki stan rzeczy wpływa wiele czynników. Dużą rolę odgrywa cena, ale nie tylko. Należy wziąć pod uwagę również repertuar, dostępność. Poniżej postaramy się przeanalizować plusy oraz minusy podjęcia współpracy z DJ.

Plusy DJ

Z pewnością jedną z najbardziej istotnych zalet DJ jest jakość granej muzyki. Piosenki można posłuchać w oryginale. Tego samego nie można powiedzieć o zespole muzycznym, który jest wstanie jedynie przedstawić swoją interpretację. Ponadto DJ posiada bardzo bogaty repertuar, który obejmuje nawet kilkaset utworów. Istotną zaletą DJ jest cena. Zazwyczaj oscyluje w granicach 1000-3000 złoty. Oczywiście można również spotkać się z o wiele droższymi ofertami. Jednak są to raczej wyjątki. Warto jest zwrócić uwagę na jeszcze jeden szczegół. DJ-owie są bardziej dostępni od zespołów muzycznych. Nie trzeba rezerwować terminu dwa lata przed przyjęciem. Z pewnością jest to również istotna zaleta.

Minusy DJ

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na fakt, że muzyka odtwarzana nigdy nie dorówna granej na żywo. To z pewnością duży minus DJ. Ponadto często zdarza się tak, że DJ nie prowadzi zabawy. Oznacza to, że trzeba osobno zatrudnić Wodzireja. Trudno jest znaleźć DJ, który jednocześnie jest Wodzirejem. DJ mnie może również dowolnie przemieszczać się. Nie możliwe jest, aby towarzyszył Parze Młodej od momentu wyjścia z domu. Ponadto należy zwrócić uwagę na jeszcze jeden fakt – niektóre osoby, mocno przywiązane do tradycji, po prostu nie akceptują DJ. Nie odpowiada im muzyka, a tym samym po prostu będą źle bawić się na przyjęciu. Ostatnią istotną kwestią jest fakt, że wesele z DJ nigdy nie będzie takie samo jak z zespołem. Niejako zmienia się klimat przyjęcia na bardziej klubowym.

Plusy i minusy DJ w pigułce

Plusy DJ:

  • wysoka jakość granej muzyki,
  • możliwość odtworzenia oryginalnych wersji utworów,
  • szeroki repertuar,
  • stosunkowo niska cena,
  • dostępność.

Minusy DJ:

  • muzyka jest odtwarzana,
  • DJ nie zawsze jest również Wodzirejem,
  • trudność w przemieszczaniu się,
  • osoby mocno przywiązane do tradycji mogą nie zaakceptować obecności DJ zamiast zespołu.

Zdjęcia: Pixabay.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*