dj na wesele
Pomysł na ślub Porady ślubne Przygotowania do ślubu

DJ na wesele czy Wodzirej?

Muzyka na weselu odgrywa bardzo ważną rolę. W końcu to od zespołu czy DJ zależy jak będą bawić się goście. W ostatnim czasie bardzo popularne stało się podejmowanie współpracy również z Wodzirejem. Kim tak naprawdę jest? Czym się zajmuje? Poniżej wyjaśnienie najbardziej istotnych kwestii.

Różnica między DJ i Wodzirejem

Zasadnicza różnica polega na tym, że DJ odpowiada za muzykę (może, ale nie musi prowadzić konkursów), a Wodzirej zajmuje się zabawianiem gości (może, ale nie musi zajmować się muzyką). Jak widać w pewnych przypadkach ich zakres zadań może być bardzo podobny. Jednak nie da się zaprzeczyć, że nie często spotyka się DJ, który jest również Wodzirejem i odwrotnie. Zazwyczaj specjalizują się w jednej z dziedzin. W związku z tym zatrudniając DJ na wesele należy zastanowić się nad podjęciem współpracy z Wodzirejem i odwrotnie.

Duet DJ i Wodzirej

Bardzo ciekawą ofertę posiadają zespoły składające się z DJ i Wodzireja. Jedna osoba Zajmuje się muzyką, a druga dba o dobrą zabawę gości. To jedno z najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku. Tutaj należy jasno powiedzieć, że podejmowanie współpracy z DJ i Wodzirejem, którzy poznają się dopiero na przyjęciu weselnym nie wróży niczego dobrego. Przede wszystkim dlatego, że mogą po prostu nie dojść do porozumienia. Może okazać się, że każdy z nich będzie chciał narzucić swój styl prowadzenia zabawy. W związku z tym najlepszym rozwiązaniem okazuje się albo zatrudnienia DJ na wesele, który jest również Wodzirejem (lub na odwrót) – można powiedzieć takie  2w1 lub zatrudnić duet. Można również dopytać wybranego DJ czy Wodzireja czy nie współpracuje z daną osobą. W takim przypadku można mieć pewność, że zabawa będzie udana.

Zdjęcie miniaturki wpisu: pixabay.com

3 komentarze

  1. Uważam że najlepszą opcją będzie własnie połączenie tych obu, bo zespół muzyczny jest raczej dla osób starszych

  2. Prawdziwy DJ to skarb! Oczywiście można połączyć jedno z drugim i DJ jednoczesnie jest wodzirejem, ja tak ostatnio miałam na balu sylwestrowym i sprawdził się świetnie, na weselu też więc nie widzę problemu.

  3. DJ na wesele powinien być profesjonalistą, zatrudnienie laika może znacznie wpłynąć na jakość imprezy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*