dodatki ślubne
Dekoracje ślubne Panna Młoda Porady ślubne

Dodatki ślubne do stroju Panny Młodej

Nie da się zaprzeczyć, że dodatki ślubne odgrywają bardzo istotną rolę. Zarówno jeśli chodzi o strój Panny Młodej, jak i Pana Młodego. Najważniejsze jest, aby wszystko było dobrze dopasowane. Poniżej kilka cennych wskazówek, które z pewnością warto jest wykorzystać.

Panna Młoda

Wśród dodatków dla Panny Młodej należy wyróżnić:

  • welon,
  • buty,
  • torebka,
  • makijaż,
  • fryzura,
  • bielizna,
  • nakrycie wierzchnie,
  • biżuteria,
  • bukiet ślubny.

Welon

Do pewnego czasu był to nieodłączny element stroju Panny Młodej. Jednak ostatnio Panny Młode coraz częściej decydują się na założenie innego nakrycia głowy. Może to być czepek koronkowy, woalka, wstążka, kokarda, opaska, itd. Wyróżnić można również takie kobiety, które całkiem rezygnują z założenia nakrycia głowy. Czy jest to dobre rozwiązanie? Nie da się tego jednoznacznie określić. Wiele osób uważa, że Panna Młoda powinna mieć założony welon. W końcu to tradycja. Jednak ostateczna decyzja powinna należeć właśnie do Panny Młodej.

Buty

Założenie odpowiednich butów jest bardzo ważne. W końcu trzeba będzie spędzić w nich całą noc. Najważniejsze jest, aby były wygodne. Jeśli chodzi o kolor czy wysokość obcasa to już indywidualna decyzja Panny Młodej. Można pokusić się o założenie standardowych białych butów lub czerwonych, niebieskich, fioletowych, itd.

Torebka

Niektóre Panny Młode zabierają ze sobą torebki. Należy zwrócić uwagę, że przede wszystkim powinna być elegancka i niewielkich rozmiarów. Jednak nie jest to konieczny dodatek do stroju.

Makijaż

Nie da się zaprzeczyć, że kobieta powinna być odpowiednio umalowana. Bardzo ważne jest, aby makijaż był delikatny i subtelny. W końcu jego zadaniem jest podkreślenie urody Panny Młodej. Wykonaniem makijażu powinna zająć się profesjonalista – kosmetyczka lub wizażystka.

Fryzura

Dobór odpowiedniej fryzury okazuje się bardzo skomplikowany. Trudno jest podjąć ostateczną decyzję. Przede wszystkim dlatego, że moda ślubna nie dyktuje sztywnych zasad. Wśród najpopularniejszych uczesań należy wyróżnić warkocze, koki, loki, fale, luźne upięcia. Przed ślubem należy zadbać o włosy. Ewentualne obcięcie lub farbowanie należy zaplanować na około 2 tygodnie wcześniej. Nie wolno jest robić niczego na ostatni moment. Świetnym pomysłem jest również zregenerowanie włosów profesjonalnym zabiegiem. Dzięki temu odzyskają blask.

Bielizna

Zakup odpowiedniej bielizny jest bardzo ważny. Najbardziej istotne jest, żeby bielizny nie było widać pod suknią. Chodzi tutaj nie tylko o kolor, ale również ramiączka i wszelkie inne elementy, które mogłyby wystawać spod sukni. Obowiązkowym elementem bielizny jest podwiązka. Powinna mieć kolor błękitny. Należy zadbać o to, aby miała odpowiedni rozmiar. W przeciwnym razie może po prostu spaść. Na koniec trzeba dodać, że bielizna ma być przede wszystkim wygodna. W końcu nie da się jej zmienić w trakcie przyjęcia.

dodatki ślubne

Nakrycie wierzchnie

Jest szczególnie ważne, jeśli ślub odbywa się jesienią, zimą lub wiosną. W końcu Panna Młoda nie powinna zmarznąć. Wyróżnić można kilka rodzajów nakryć wierzchnich. Należy wspomnieć o bolerkach, szalach, etolach, płaszczyka. W ostatnim czasie bardzo popularne są również koronkowe nakrycia, które przede wszystkim stanowią dopełnienie sukni ślubnej. Należy jeszcze wspomnieć o jednej rzeczy. Powszechnie uznaje się, że Panny Młode nie powinny iść do ołtarza z odkrytymi ramionami. W takim przypadku dobrym pomysłem jest zakup szalu. Warto jest zwrócić uwagę na te istotne szczegóły.

Biżuteria

Wiele przyszłych Pań Młodych zastanawia się nad tym, jaką biżuterię założyć. Na początku należy wskazać, że najważniejsze jest, aby była delikatna i pasowała do całej stylizacji. Tutaj należy zwrócić uwagę na fakt, że jeśli Panna Młoda wybrała różowe dodatki do sukni ślubnej, np. pas lub opaskę na głowę to biżuteria może również zawierać ten motyw. Oczywiście nie jest to konieczne. Można również założyć swoją srebrną lub złotą biżuterię. Na koniec należy dodać kilka słów na temat ozdób do włosów. Najważniejsze jest, aby były jedynie dopełnieniem wybranej fryzury. Można również zastanowić się nad całkowitą rezygnacją z ozdób do włosów. Fantastyczną alternatywą są stroiki z żywych kwiatów. Ich zakup z pewnością będzie niedrogi. Natomiast tworzą niesamowity efekt. Na sam koniec warto jest dodać kilka słów na temat biżuterii z pereł. Ze względu na fakt, że perły uważane są za łzy, nie powinno się zakładać ich na ślub. Jednak jest to wyłącznie przesąd. Nie ma żadnych innych przeciwwskazań do zakładania takiej biżuterii. Osoby, które nie są przesądne mogą śmiało zakupić naszyjnik, bransoletkę czy kolczyki z pereł. Warto jest również zwrócić uwagę na fakt, że Panny Młode, które wybrały bardzo bogato zdobione suknie ślubne mogą zrezygnować z zakładaniu biżuterii. Jedynym dodatkiem mogą być kolczyki.

Bukiet ślubny

Panna Młoda powinna zastanowić się nad tym, jaką wiązankę ślubną wybrać. Zazwyczaj składa się z żywych kwiatów, ewentualnie ozdobionych jakimiś dodatkami, np. koralikami lub cekiny. Natomiast bardzo ważne jest, aby zastanowić się nad wyborem kwiatów. Należy zwrócić uwagę na fakt, że obecnie większość gatunków jest dostępna przez cały rok. Okazuje się, że możliwości jest naprawdę wiele. Alternatywą dla bukietów ślubnych z żywych kwiatów są wiązanki wykonane metodą origami. Również mają swój urok. Jednak na ich zakup decydują się wyłącznie odważne Panny Młode, które nie boją się nowatorskich rozwiązań.

Zdjęcia: pixabay.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*