fotografia ślubna
Fotografia ślubna Porady ślubne Przygotowania do ślubu

Fotograf ślubny poszukiwany

Zdjęcia z pewnością stanowią jedną z najlepszych pamiątek z wesela. Warto jest zadbać o to, aby były profesjonalnie wykonane. W końcu wesele nie odbędzie się drugi raz. Fotograf powinien utrwalić na zdjęciach wszystkie najważniejsze momenty. Poniżej kilka rad, dotyczących wyboru fotografa.

Na co zwrócić uwagę wybierając fotografa:

  • cena usługi: jest to z pewnością jedna z najważniejszych kwestii. Przede wszystkim chodzi o to, aby nie przepłacić. W końcu jakoś nie zawsze idzie w parze z ceną. Może okazać się, że bardzo drogi fotograf wykona zdjęcia mniej profesjonalnie od osoby, która oferuje swe usługi w cenie o połowę niższej. Często jest tak, że młodzi artyści, którzy nie posiadają doświadczenia, a w rzeczywistości wykonują bardzo profesjonalne fotografie,
  • doświadczenie: przy wyborze fotografa przede wszystkim pary kierują się jego doświadczeniem. Oczywiście jest to bardzo istotna kwestia, natomiast nie da się zaprzeczyć, że nie powinna być najważniejszym elementem branym pod uwagę przy wyborze fotografa,
  • portfolio: pary przede wszystkim powinny obejrzeć portfolio artysty. Jest to bardzo istotna kwestia. W końcu tylko na podstawie portfolio można podjąć dobrą decyzję,
  • sprzęt: bardzo ważne jest zadanie pytania o sprzęt, jakim dysponuje fotograf. Oczywiste jest, że im nowszy i bardziej profesjonalny, tym lepszy.

Po analizie wszystkich wymienionych powyżej kwestii można podjąć wstępną decyzję. Istnieje również możliwość przejrzenia opinii na temat wybranego fotografa w Internecie. Nie należy jednak kierować się wyłącznie nimi. W końcu każdy przekazuje wyłącznie subiektywne odczucia. Trudno jest znaleźć obiektywną ocenę usługodawcy. Sporą uwagę trzeba przywiązać do sposobu świadczenia usług przez fotografa. Należy poszukać opinii mówiących o jego punktualności, podejściu do gości, szybkość w realizacji zlecenia.

fotograf ślubny

Podpisanie umowy wstępnej

Po wybraniu fotografa należy podpisać z nim umowę wstępną. Jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie, zarówno dla narzeczonych jak i samego fotografa. W dokumencie powinny być zawarte informacje na temat terminu realizacji zlecenia, zakresu usług, ceny, miejsca realizacji zlecenia. Zazwyczaj konieczne okazuje się również wpłacanie tzw. zadatku. Najczęściej opłata wynosi 10% całkowitego kosztu realizacji projektu.

Zdjęcia w plenerze

Przede wszystkim należy zastanowić się nad wyborem miejsca pleneru. Może to być las, łąka, plaża, góry lub studio fotograficzne. Decyzja należy do Pary Młodej. Warto jest wykorzystać naturalne uroki pory roku. Jeśli jest to wiosna można udać się do pięknych sadów, w których kwitną pąki na drzewach. W lato idealnym miejscem będzie ogród botaniczny lub łąka. Jesienią z pewnością najlepszym miejscem będzie las mieniący się różnymi kolorami. W zimę warto jest udać się do parku lub w jakiekolwiek inne miejsce pokryte białym puchem. Często koszt wykonania zdjęć plenerowych ujęty jest w ogólnej cenie zlecenia. Czasami jednak zdarza się tak, że trzeba będzie dodatkowo dopłacić. Wszystko zależy od tego, jaką umowę zawarli narzeczeni z fotografem.

Grafika: pixabay.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*