koronkowa suknia ślubna
Panna Młoda Suknie ślubne

Hit sezonu – koronkowe suknie ślubne

Nie da się zaprzeczyć, że koronka od dawna inspiruje projektantów mody ślubnej. Niektóre suknie są w całości koronkowe, inne powstają z połączenia koronki z innym materiałem. Dlaczego koronkowe suknie ślubne cieszą się taką popularnością? Na to pytanie trudno jest znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Przede wszystkim chodzi o fakt, że koronkowa suknia ślubna jest niezwykle elegancka, a zarazem bardzo delikatna. To z pewnością wyjątkowe połączenia.

Typy koronki

Wyróżnić można różne rodzaje koronek. Wyróżnić należy:

 

  • koronka francuska: to bardzo delikatny rodzaj koronki, zazwyczaj motywem są kwiaty.

[smart-grid row_height=”250″ style=”2″]

[/smart-grid]

Źródło zdjęć:  http://jkdodatki.pl/Products/Show/160588/5730B_Koronka_tiul_haft_K_biala
  • koder: to koronka, która ma niejednolitą strukturę. Elementy obszyte są kordonkiem.

[smart-grid row_height=”250″ style=”2″]

[/smart-grid]

Źródło zdjęć: http://sukniesplendor.pl/pl/i.65.id.88.0/Koronka.html
  • tiulowa: tutaj podstawowym materiałem jest tiul, a na nim wyhaftowane są kwiaty lub inne motywy.

[smart-grid row_height=”250″ style=”2″]

[/smart-grid]

Źródło zdjęć: 
http://jkdodatki.pl/Products/Show/639942/WT13055B_Koronka_tiul_haft_CKSP_biala
  • gipiura: test rodzaj koronki, który charakteryzuje brak podkładu (materiału, na którym został naszyty motyw).

[smart-grid row_height=”250″ style=”2″]

[/smart-grid]

Źródło zdjęć:  
http://jkdodatki.pl/Products/Show/1230329/CLEOPATRA_Koronka_gipiurowa_bawelniana_natural

Koronkowe suknie ślubne

Koronkowe suknie ślubne występują w różnych fasonach. Tutaj przede wszystkim należy wyróżnić modele empire, klasyczne, rybki oraz princessy. Wszystkie są bardzo eleganckie i szykowne. Najczęściej występują w kolorze białym lub ecru. W zasadzie każda Panna Młoda będzie prezentować się w koronkowej sukni ślubnej przepięknie. Nie da się zaprzeczyć, że są to również bardzo delikatne modele. W związku z tym, należy bardzo uważać przy wyborze dodatków do niej.

[smart-grid row_height=”250″ style=”2″]

[/smart-grid]

Źródło zdjęć:  http://www.agnesfashiongroup.pl/

Suknie ślubne z łączonych materiałów

Wyróżnić można również suknie ślubne, które są wykonane z różnych materiałów, a zawierają jedynie koronkowe elementy lub wstawki. Tutaj przede wszystkim należy wspomnieć o gorsecie, tyle sukni ślubnej oraz trenie. Podobnie jak suknie ślubne, które są w całości wykonane z koronki, te również są eleganckie i delikatne. Jednak dużo zależy od materiału, z którym połączona została koronka. Najczęściej jest to tafta.

[smart-grid row_height=”250″ style=”2″]

[/smart-grid]

Źródło zdjęć: 
http://adriannasuknie.pl/iweta/ 
http://adriannasuknie.pl/monika/ 
http://adriannasuknie.pl/marlena/

Krótka suknia ślubna

Nie da się zaprzeczyć, że krótkie, koronkowe suknie ślubne są niezwykle piękne. Przede wszystkim charakteryzuje je lekkość oraz delikatność. Panny Młode wyglądają niezwykle uroczo. Mniej istotną rolę odgrywa fakt, czy cała suknia jest wykonana z koronki czy wyłącznie jej poszczególne elementy.

Jednak bardzo ważne okazuje się dobranie odpowiednich dodatków.

[smart-grid row_height=”250″ style=”2″]

[/smart-grid]

Źródło zdjęć: 
http://adriannasuknie.pl/emilka-2/ 
http://adriannasuknie.pl/lenka-2/

Koronkowe dodatki

Wyróżnić można wiele różnych koronkowych dodatków. Przede wszystkim należy wspomnieć o welonie oraz bolerkach, szalach.

Z pewnością będą stanowić niezwykle piękny i delikatny dodatek do sukien ślubnych. Niejako będą uwieńczeniem całej stylizacji. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że mniej będą pasować do sukien, które są w całości wykonane z koronki lub posiadają elementy z tego materiału – szczególnie chodzi o gorset oraz tył sukni. W takim przypadku lepiej jest zdecydować się na dodatki z jednolitego materiału, np. tiulu.

Koronkowe welony z pewnością będą pasowały do sukni ślubnej wykonanej właśnie z tego materiału. Takie połączenie będzie niezwykle pięknie się prezentować. Ponadto warto jest zastanowić się nad zakupem welonu, który jest wykonany z tiulu lub innego delikatnego, jednolitego materiału.

Koronkowe buty? Czemu nie. Na rynku dostępnych jest pełno różnych modeli. Mogą to być czółenka, sandały, szpilki, baleriny. Buty wykonane z tego materiału prezentują się przepięknie. Idealnie pasują do koronkowych sukni ślubnych oraz innych fasonów, wykonanych z tafty czy organzy.

Koronkowe stylizacje

Tak jak zostało to wskazane wcześniej, Panny Młode w koronkowych sukniach ślubnych prezentują się przepięknie. Z jednej strony są niezwykle delikatne i lekkie, a z drugiej eleganckie i pełne szyku. Warto jest zastanowić się nad wyborem odpowiedniej stylizacji. Tutaj należy dodać kilka słów na temat koloru. Przyszłe Panny Młode, które stawiają na delikatność nie powinny wybierać dodatków w mocnych, żywych kolorów. Raczej powinny postawić na delikatne ozdoby – ecru, białe lub różowe. Bardziej odważne kobiety mogą zdecydować się na dobranie jakiegoś elementu, który będzie mocno odróżniał się od całej stylizacji – na przykład czerwona torebka. Fantastycznym dodatkiem będzie również pasek przy sukni w jakimś mocnym kolorze – granacie, czerwieni, zieleni.

retro suknia ślubna

Źródło zdjęć: http://whiteday.pl/pin/12642/retro-stylizacja-dla-panny-mlodej

Zdjęcie miniaturki wpisu: pixabay.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*