buty na ślub
Panna Młoda Porady ślubne

Idealne buty na ślub

Nie da się zaprzeczyć, że wybór odpowiednich butów na ślub może okazać się bardzo skomplikowany. Oczywiście najważniejsze jest, aby były wygodne. Należy również zwrócić uwagę na kolor. Poniżej kilka rad, jak wybrać idealne buty na ślub.

Buty muszą być przede wszystkim wygodne

Nie da się zaprzeczyć, że najważniejsze jest, aby buty były wygodne. W końcu trzeba będzie spędzić w nich całą noc. W związku z tym bardzo ważne jest, aby zastanowić się nad wysokością butów. Nie da się zaprzeczyć, że jednym z najbardziej eleganckich fasonów są szpilki. Z pewnością równie pięknie będą prezentować się szpilki na platformie, pantofle, baleriny, sandały, botki. Jednak nie da się zaprzeczyć, że najczęściej wybierane są właśnie szpilki. Noski mogą być półokrągłe lub ostre. Wybór jest naprawdę szeroki. Warto jest również zastanowić się nad zakupem wkładek żelowych do butów. Ich koszt jest stosunku nieduży.

Kolor butów

Jeszcze do niedawna Panny Młode zakładały wyłącznie białe buty. Dziś ten trend znacznie się zmienił. Kobiety coraz częściej decydują się na zakup butów w odważniejszym kolorze. Może to być róż, czerwień, granat, a nawet czerń. Najważniejsze jest, aby pasowały do stylizacji Panny Młodej. Okazuje się, że zestawienie białej sukni ślubnej z butami w mocniejszym kolorze, daje niesamowity efekt. Warto jest zastanowić się nad taką możliwością. Oczywiście na rynku dostępnych jest mnóstwo butów w kolorze białym czy ecru.

buty na ślub

Buty na obcasie czy płaskie?

Jest to jeden z najtrudniejszych wyborów. Wiele pań uważa, że płaskie buty są niejako pospolite i nie powinny być zakładane przez Pannę Młodą. Oczywiście to tylko mit. Wyróżnić można wiele płaskich butów, które prezentują się tak samo dobrze, a może nawet lepiej od szpilek. Wszystko zależy od gustu. Wiele kobiet nie wyobraża sobie ślubu bez szpilek. Oczywiście jest to również dobre rozwiązanie. Najważniejsze jest, aby buty były wysokie. Czy będą na obcasie, czy płaskie to niejako kwestia drugorzędna. Niektóre kobiety również decydują na zakup dwóch par butów. Jedne są na obcasie, najczęściej zakładane do kościoła, natomiast drugie są płaskie, zazwyczaj zakładane w trakcie przyjęcia. Należy powiedzieć, że to bardzo dobre rozwiązanie.

O przesądach

Istnieje przesąd, zgodnie z którym buty Panny Młodej powinny być całe zakryte. Oczywiście chodzi tu o wykluczenie butów z odkrytymi palcami czy piętami. Zgodnie z przesądem przez ewentualne elementy odkryte ucieka szczęście. Przesądne Panny Młode powinny to mieć na uwadze. Należy dodać, że zgodnie z innym przesądem, w noc przed ślubem, buty należy ustawić na oknie. W tym czasie ma do nich „wejść szczęście”. Na koniec należy dodać, że to wyłącznie przesądy i należy traktować je z lekkim przymrużeniem oka.

Buty dla Pana Młodego

Tak samo jak w przypadku wyboru butów dla Panny Młodej najważniejsze jest, aby zauważyć, czy buty są wygodne. Ponadto Pan Młody powinien wybrać eleganckie buty. Wśród takich znajdują się lakierki, pantofle, oksfordki. Należy również zastanowić się nad kolorem. Nie da się zaprzeczyć, że najpopularniejsze są buty czarne. Ewentualną alternatywą jest brąz. Natomiast niewielu mężczyzn decyduje się na buty białe, ecru czy granatowe.

Zdjęcia: pixabay.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*