Młoda para
Porady ślubne Przygotowania do ślubu

Kamerzysta ślubny, jak wybrać najlepszego?

Jaki kamerzysta?

Nagranie ze ślubu z pewnością będzie stanowić jedną z najlepszych pamiątek. Pod warunkiem, że będzie profesjonalnie wykonane. Okazuje się, że wybranie odpowiedniego specjalisty wcale nie jest takie proste. Trzeba zwrócić uwagę na naprawdę wiele aspektów.

Cena usługi

Cena wynajęcia profesjonalnego kamerzysty z pewnością nie będzie niska. Nie należy jednak myśleć, że bardzo wysoka jakość usługi będzie również dużo kosztowała. Jest to jednak dość błędne myślenie. Czasami może zdarzyć się tak, że osoba z niewielkim doświadczeniem będzie potrafiła za niską cenę wykonać profesjonalnie nagranie. Można powiedzieć, że nie ma reguły. Często zdarza się tak, że kamerzyści zawyżają podane stawki. Niestety rynek jest bardzo zróżnicowany i przede wszystkim panuje duża konkurencyjność. Ceny są bardzo różne. Zaczynają się od dwóch tysięcy złoty. Niektóre firmy oferują również pewne rabaty za wynajęcie kamerzysty i fotografa. W takim przypadku łączny koszt może zamknąć się nawet w trzech tysiącach złoty.

 Doświadczenie

Tutaj należy powiedzieć, że zazwyczaj doświadczenie jest bardzo dużym atutem kamerzysty. W końcu to właśnie dzięki praktyce dana osoba może stać się profesjonalistą. Jednak nie zawsze tak jest. Okazuje się, że prawda jest zupełnie inna. Czasami zdarza się, że mimo dużego doświadczenia nagrania wcale nie są wysokiej jakości. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być naprawdę dużo. Należy powiedzieć, że doświadczenie kamerzysty powinno być wyłącznie jednym z kilku elementów, które będą brane pod uwagę przy podejmowaniu ostatecznej decyzji.

kamerzysta ślubny

Portfolio

Bardzo ważne jest obejrzenie dotychczasowych realizacji kamerzysty. Tylko w ten sposób można stwierdzić, czy nagrania spełniają nasze oczekiwania. Właśnie dokładne przeanalizowane portfolio może pozwolić na obiektywną ocenę pracy kamerzysty.

Opinie innych osób

W Internecie można znaleźć opinie na praktycznie każdy temat. Nie należy jednak do końca traktować ich poważnie. Przede wszystkim chodzi, że każdy ma swój gustu. Wszystkie opinie również są subiektywne. W związku z tym branie pod uwagę oceny innych osób nie zawsze przynosi pozytywny efekt. Często zdarza się tak, że znajomi lub przyjaciele polecają usługi danej osoby. W praktyce jednak okazuje się, że jest to bardzo błędna decyzja. Niestety za pewne jest to moment, kiedy niewiele da się zrobić.

Sprzęt

Bardzo ważne jest, aby poprosić kamerzystę o pokazanie sprzętu jakim dysponuje. Oczywiście im nowszy i bardziej profesjonalny sprzęt, tym nagranie będzie lepszej jakości. Bardzo dużo osób zapomina o tej kwestii. Niestety często zdarza się tak, że kamerzyści po prostu bardzo rzadko inwestują w nowy sprzęt.

Podpisanie umowy

W umowie przede wszystkim powinny być poruszone takie kwestie jak: łączny koszt zlecenia, data i miejsce realizacji, czas trwania nagrania, godzina zakończenia pracy kamerzysty. Dodatkowo przy podpisaniu umowy z pewnością będzie wymagane wpłacenie zadatku. Zazwyczaj jest częścią łącznej kwoty. W przypadku zerwania umowy z kamerzystą zadatek może przepaść.

Grafika: pixabay.com

One Comment

  1. Słyszałam wiele opinii o tym, że ludzie często żałują swojego wyboru, co do kamerzysty. Ja jednak uważam, że filmy ślubne stanowią świetną pamiątkę na lata i warto ją mieć. Oczywiście decyzja musi być podjęta z głową, by wideofilmowanie nie obciążało za bardzo weselnego budżetu. Ale jeśli można coś przeznaczyć na kamerzystę, to uważam, że warto 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*