kartki ślubne
Inspiracje ślubne Prezenty ślubne Przygotowania do ślubu Zaproszenia ślubne

Kartki ślubne wyjątkową pamiątką

Jedną z najbardziej wyjątkowych pamiątek, jakie mogą otrzymać Nowożeńcy od zaproszonych gości, to właśnie kartki ślubne. Powinny być dołączone do prezentu, kwiatów czy butelki wina. Na kartce ślubnej powinny znajdować się szczere życzenia oraz podpis osoby wręczającej.

Najpiękniejsze kartki ślubne

Dostępnych jest wiele rodzajów i wzorów kartek ślubnych. Ich ceny znacząco różnią się między sobą. Zaczynają się już od pięciu złotych. Górna granica może wynosić nawet kilkadziesiąt złoty. Wszystko zależy od wybranego modelu. Najdroższe z pewnością będą kartki ręcznie robione. Nie da się jednak zaprzeczyć, że mają swój urok i są jednymi z najbardziej wyjątkowych. Osoby, które posiadają zmysł artystyczny mogą własnoręcznie wykonać taką pamiątkę.

kartki ślubne

Wyjątkowe cytaty na kartki ślubne

Zamiast życzeń można pokusić się o umieszczenie na kartkach ślubnych cytatu o miłości:

 

Jest jeszcze taka miłość, ślepa,

bo widoczna,

jak szczęśliwe nieszczęście, pół radość, pół rozpacz,

ile to trzeba wierzyć, milczeć, cierpieć, nie pytać,

skakać jak osioł do skrzynki pocztowej

by dostać nic za wszystko.

Ks. Jan Twardowski

 

Kochać, to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem,

lecz patrzeć razem w tym samym kierunku.

Antoine de Saint Exupery

 

Oto jest miłość.

Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem,

a okazuje się, że czekali na siebie całe życie.

Vitor de Lima Barreto

 

Musicie być silni miłością,

która wszystko znosi,

wszystkiemu wierzy,

wszystko przetrzyma, tą miłością,

która nigdy nie zawiedzie.

Jan Paweł II

 

Najpiękniejsze życzenia ślubne

 

W dniu Waszego Ślubu przyjmijcie życzenia – Niech Wam Bóg kłopoty w wielką radość zmienia. Niech Was poprowadzi, ścieżki Wam prostuje, da chleba w obfitości, dziećmi obdaruje. W uroczystym dniu zaślubin życzymy Młodej Parze, by Wam życie dało wszystko, co może dać w darze: szczęście, pogodę w miłości i uśmiech wiecznej radości!

 

Małżeństwo to piękno – bycia we dwoje. Małżeństwo to poszukiwanie – drogi do celu. Małżeństwo to skarb – którym jest Wasza miłość. Małżeństwo to Wy – na zawsze razem. Z najlepszymi życzeniami w dniu Ślubu.

 

Nie wszystko jest złotem, co się świecić raczy. W życiu są radości i chwile rozpaczy. Wam jednak niech słonko całe życie świeci. Miejcie radość z życia i pociechę z dzieci! Szczęśliwym Nowożeńcom w dniu Ślubu.

 

Miłość od pierwszego wejrzenia, to dla niektórych, tylko marzenia. Wy datę ślubu już znacie i na noc poślubną czekacie.

 

Szlocha mama, szlocha tata, Łezki widać w oczach brata. Siostra też ze szczęścia płacze, A Pan młody? w górę skacze. I ogromnie się raduje! Panna młoda mu wtóruje. Bo nim trzy kwadranse miną, Jedną staną się rodziną.

 

A kiedy przyjdzie już ten czas, By pójść przez życie razem, Pójdziemy zachwyceni wraz, Miłość nam będzie drogowskazem. A więc podajmy sobie dłoń I złączmy serc swych bicie, Wspólny nam los i wspólny dom Na całe nasze życie!

 

Młodej Parze, Boże stwórz życie z najpiękniejszych róż! Dużo szczęścia, własnej chatki i tytułu mamy, tatki. Byście mieli tyle dziatek, ile razem macie latek. Małe, grube i pyskate, niech pilnują swego tatę, by nie zamknął ich na kłódkę, sam nie poszedł zaś na wódkę.

 

Niech ta nowa dla Was droga, życie Wasze wypogodzi! W sercu ludzi, w łasce Boga, niech Wam każda chwila schodzi. Szczęśliwa Młoda Paro, życzymy Wam w uroczystym dniu ślubu, miłości gorącej jak słońce, szlachetnej jak złoto, czystej jak łza, słodkiej jak miód oraz spełnienia pięknych marzeń i wspólnych planów.

 

Życie razem lżejsze i nabiera smaku, gdyście się znaleźli niby w korcu maku. Pilnujcie się teraz i dbajcie o siebie Bóg Was poprowadzi, będzie Wam jak w niebie.

 

Życzę wszystkiego czego Wam trzeba: autostrady wiodącej do nieba bez żadnych ograniczeń prędkości, do tego jeszcze ogromu radości, by każdy dzień się w szczęście zmieniał, i się spełniły Wasze marzenia. Żeby Wam nigdy nie zabrakło w domu talerza ryżu i makaronu słońca bez końca, kwiatów pachnących, za oknem ptaków śpiewających. Każde z tych życzeń na pewno się spełni, ponieważ płynie prosto z serca głębi.

 

Źródło:

http://wierszykolandia.pl/slub?start=12

http://www.fajnewesele.pl/bank-pomyslow/cytaty-zamiast-zyczen

Zdjęcia: pixabay.com

Meta opis:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*