Boże Narodzenie
Inspiracje ślubne Pomysł na ślub Porady ślubne

Magiczny ślub w Boże Narodzenie

Idealny czas na ślub? Z pewnością są to Święta Bożego Narodzenia! Wyjątkowy czas, magiczny, dni, kiedy cała rodzina spotyka się, świętuje. Nie da się zaprzeczyć, że święta to jeden z najlepszych momentów na ślub. Ponadto wszystko na zewnątrz obsypane białym, świecącym się puchem. Przepiękna i wyjątkowa sceneria. Pary, które organizują przyjęcie w Święta Bożego Narodzenia powinny pamiętać o kilku szczegółach, które sprawią, że ten dzień będzie jeszcze bardziej wyjątkowy, a przyjęcie weselne niezapomniane.

Dlaczego warto jest zorganizować ślub w święta Bożego Narodzenia?

Święta to czas magiczny, kojarzony z rodzinną, ciepłą atmosferą. Wszyscy stają się dla siebie mili i uczynni. Należy zwrócić również uwagę na fakt, że święta to czas spotkań z rodziną. Często zdarza się tak, że bliscy przyjeżdżają z daleka. To jeden z najlepszych momentów na organizację ślubu oraz wesela. Przede wszystkim dlatego, że wkoło panuje wyjątkowa atmosfera, w powietrzu niemal unosi się zapach szczęścia, życzliwości oraz miłości. Należy spojrzeć również na praktyczny aspekt tego rozwiązania. Rodzina z daleka nie będzie musiała specjalnie udawać się w długą podróż, rezerwować urlop w pracy. To bardzo ważne kwestie, na które niewiele osób zwraca uwagę. Ponadto ślub w zimę może być naprawdę bardzo wyjątkowy. Wystarczy dobrać odpowiednie dekoracje. Mogą to być bombki, stroiki, ozdoby wykonane z gałązek sosny lub innego drzewa iglastego. Można również pokusić się o poustawianie miniatur choinek z bombkami na każdym stoliku. Z pewnością to fantastyczne i ciekawe rozwiązanie. Kolejną zaletą jest możliwość organizacji sesji ślubnej w zimę. W tym czasie na zewnątrz jest naprawdę uroczo, a drzewa czy krzewy przykryte białym puchem przepięknie się prezentują.

Nie wszystko jest takie proste.

Ślub w zimę, a tym bardziej w Święta Bożego Narodzenia może być naprawdę niezwykły. Należy jednak pamiętać o tym, że takie przedsięwzięcie może wiązać się z kilkoma trudnościami. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na fakt, że w święta zamkniętych jest wiele sklepów, a ceny za wynajem sali weselnej, ale również wszelkie inne usługi mogą okazać się wyższe. W praktyce okazuje się, że ślub i przyjęcie weselne w zimę może okazać się dość kosztowne. Poza tym należy pamiętać, że narzeczeni muszą zadbać o zakup ciepłego ubrania, np. płaszcza lub futerka. Ważny jest również dobór odpowiedniego obuwia. Niemniej jednak wyróżnić można wiele par, które marzą o tym, aby wstąpić w związek małżeński w tym wyjątkowym czasie.

[smart-grid row_height=”250″]

[/smart-grid]

Zdjęcia: Etsy.com

Zdjęcie miniaturki: Pixabay.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*