ślub i wesele
Fotografia ślubna Inspiracje ślubne Przygotowania do ślubu

Masz w tym roku ślub i wesele? Zobacz, na co warto zwrócić uwagę, wybierając fotografa

Ślub to jedno z największych przeżyć, z którym wiążą się duże emocje i nadzieje. Chcemy zapamiętać z tego stresującego – bądź co bądź – dnia jak najwięcej pozytywnych rzeczy. Pragniemy też utrwalić moment składania przysięgi małżeńskiej i wspólną zabawę z gośćmi na parkiecie. Chcemy mieć wzruszającą pamiątkę na lata, którą będziemy mogli pokazać naszym dzieciom i wnukom. Zobacz, jakie aspekty trzeba wziąć pod uwagę, decydując się na fotografa ślubnego.

Aspekt pierwszy: portfolio

To jeden z najważniejszych punktów wyboru fotografa. W zasadzie zbiór dotychczas wykonanych zdjęć mówi wszystko o umiejętnościach fotografa, ale również o preferowanej przez niego estetyce. To z kolei ma wpływ na jakość i wygląd zdjęć. Przeglądając portfolio danej osoby widzimy, że fotografia ślubna rządzi się swoimi prawami i wymaga kompetencji, aby dobrze uchwycić te ważne – nie tylko dla Państwa Młodych – chwile. Szukając fotografa na ślub i wesele, zawsze przejrzyjmy jego portfolio i zobaczmy, czy takie spojrzenie na wydarzenie będzie nam odpowiadać.

Aspekt drugi: dostępność czasowa

Najlepsi fotografowie ślubni mają zaplanowaną pracę na wiele miesięcy do przodu. Nie warto pozostawiać wszystkiego na ostatni moment – usługi fotografa lepiej zarezerwować sobie nawet na rok do przodu. Wówczas będziemy mieli pewność, że wszystko pójdzie po naszej myśli, a upatrzony przez nas specjalista będzie miał dla nas czas.

Aspekt trzeci: możliwość wykonania sesji narzeczeńskiej

Jeśli marzymy o w miarę spójnych zdjęciach, wykonanie sesji narzeczeńskiej warto zlecić temu samemu fotografowi, który był na naszej uroczystości ślubnej. Możemy wtedy liczyć też na atrakcyjne zniżki i zapewne pierwszeństwo w wykonaniu zdjęć w dogodnym przez nas czasie.

3 komentarze

  1. My robilismy w Sali Bankietowej Venge w Łodzi , wszystko sami nam zaproponowali, i chetnie zgadzali sie z naszymi pomyslami i wizjami, bardzo polecam, bo przepiekne miejsce

  2. Świetnie opisane- krótko i konkretnie! Dodałbym jeszcze o możliwości spotkania by sprawdzić autentyczność fotografa i to, czy do siebie pasujecie 🙂

  3. Niestety ostatecznie w większości przypadków i tak decyduje cena, dobrych fotografów ubywa, coraz więcej taniochy na niskim poziomie. Nie potrafię zrozumieć dlaczego pary tak chcą oszczędzać na fotografie czy kamerzyście, przecież to jeden z najmniejszych wydatków, a pamiątka (przynajmniej w teorii :)) do końca życia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*