Pan Młody
Pan Młody Porady ślubne

Moda ślubna dla Pana Młodego

Podczas ceremonii ślubnej Pan Młody schodzi niejako na drugi plan. W końcu to Panna Młoda lśni i to na niej skupia się uwaga gości. Nie da się jednak zaprzeczyć, że Pan Młody również musi wyglądać stosowanie do okazji. W końcu ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu.

Strój Pana Młodego

Nie da się zaprzeczyć, że mężczyźni najczęściej decydują się na założenie garnituru. Jakie trendy wyznacza moda? Przede wszystkim popularne są proste marynarki, spodnie oraz kamizelki. Należy wspomnieć o kolorze. Niezaprzeczalnie od kilku lat króluje czerń. Jednak w ostatnim czasie równie popularne są również odcienie granatu. Oczywiście Pan Młody może pomyśleć o odważniejszym rozwiązaniu. Z pewnością dobrym pomysłem będzie założenie garnituru w kolorze białym czy srebrnym. Należy dodać kilka słów o kamizelce. Powinna odróżniać się koloru garnituru. Dobrze jeśli jest dopasowana do sukni ślubnej Panny Młodej. Może być biała, ecru, różowa czy bordowa. Ponadto poszczególne modele różnią się między sobą strukturą materiału. Kamizelka może być gładka lub zawierać delikatny haft. Fantastyczną alternatywę dla garnituru stanowi frak. Jednak należy zwrócić uwagę na fakt, że to bardzo poważne i szykowne ubranie. Z pewnością nie będzie pasował do wesela, które odbywa się w remizie. Można go założyć wyłącznie na wytworne przyjęcia. Nieodłącznym elementem fraku jest pas, który znajduje się nad spodniami. Może być w różnym kolorze – zaczynając od bieli, a kończąc na czerni. Mówiąc o ubiorze Pana Młodego nie wolno zapomnieć o odpowiedniej koszuli. Przede wszystkim powinna być elegancka, najlepiej biała. Niedopuszczalne jest, aby zawierała kolorowe dodatki. Ponadto należy zastanowić się, czy będzie zapinana na guziki, czy eleganckie spinki. Na koniec należy dodać kilka słów o materiale, z którego powinna być wykonana koszula. Powszechnie przyjmuje się, że jedynym odpowiednim materiałem jest bawełna. To jednak błędne założenia. Przede wszystkim chodzi o fakt, że taka koszula będzie się gniotła i mięła. Dobrze jest, jeśli materiał, z którego wykonana jest koszula będzie zawierał bawełnę i domieszkę, np. poliestru. Wtedy nie powinna się pomiąć i przez całe wesele z pewnością będzie dobrze się prezentować.

Pan Młody

Fryzura Pana Młodego

Odpowiednie uczesanie jest bardzo ważne. Panowie, którzy posiadają krótkie włosy mogą zdecydować się na zostawienie dłuższej grzywki i zaczesaniu jej na bok. To w ostatnim czasie najpopularniejszy trend. Ponadto modne są dłuższe włosy. Należy zwrócić uwagę na fakt, że powinno się unikać fryzur typu „na irokeza”. Są coraz mniej popularne. Natomiast przed ślubem warto jest uczesać się u fryzjera. Należy jednak pamiętać o tym, że obcięcie powinno nastąpić co najmniej tydzień przed uroczystością. Dzięki temu włosy trochę odrosną, a Pan Młody zdąży przyzwyczaić się do swojego wyglądu.

Kłopotliwy makijaż

Powszechnie przyjmuje się, że mężczyzna nie maluje się. Jednak coraz częściej zdarza, że panowie „pudrują sobie nosek”. Wcale nie chodzi tutaj o wyrazisty makijaż, czy malowanie oczu. Bardziej chodzi o delikatny makijaż, który pozwoli na zakrycie ewentualnych niedoskonałości.

Dodatki do stroju Pana Młodego

Na początku należy powiedzieć o krawacie. Jest to nieodłącznym element stroju Pana Młodego. Może być w kolorze białym lub innym, dopasowanym do stroju Panny Młodej. Oczywiście fantastyczną alternatywę dla krawatu stanowi muszka. Również można wybierać w wielu kolorach. Należy powiedzie kilka słów o butonierce. Przede wszystkim ważne jest, aby zaznaczyć, że nie jest to brustasza czy poszetka – o tym za chwilę. Butonierka to niewielkie wcięcie, znajdujące się po lewej stronie marynarki, gdzie zazwyczaj przypinany jest stroik z kwiatków. Natomiast brustasza to kieszonka, która również znajduje się po lewej stronie marynarki. W niej umieszczona jest poszetka, czyli elegancka chusteczka. To szczegóły o które z pewnością należy zadbać. Na koniec warto jest dodać, że poszetka powinna występować w takim samym kolorze jak krawat czy muszka.

Zdjęcia: pixabay.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*