atrakcje weselne
Atrakcje weselne Inspiracje ślubne

Najlepsze atrakcje weselne na przyjęciu

Na początku należy wskazać, że istnieje wiele różnych atrakcji weselnych. Jedne są bardzo tanimi rozwiązaniami, inne droższymi. Które są najpopularniejsze? Poniżej lista propozycji.

Atrakcje weselne

 1. Najbardziej oryginalny pierwszy taniec.
 2. Pokaz zdjęć z okresu dzieciństwa i narzeczeństwa.
 3. Karaoke.
 4. Fontanny z alkoholem lub czekoladą.
 5. Balony z helem.
 6. Pokaz barmański.
 7. Pokaz taneczny.
 8. Pokaz sztucznych ogni.
 9. Pokaz artystyczny.
 10. Pokazy świetlne.
 11. Pokaz rzeźb lodowych.

Wyróżnić można naprawdę wiele różnych atrakcji. Poniżej szczegółowe dane dotyczące każdego zagadnienia.

Najbardziej oryginalny pierwszy taniec

Młoda Para może pokusić się o przygotowanie oryginalnego pierwszego tańca. Pomysłów jest bardzo wiele. Na początku należy powiedzieć o pokazie wybranego stylu tanecznego. Może to być rumba, zumba, tango czy walc. Jednak w takim przypadku w zasadzie konieczne okazuje się odpowiednie przygotowanie. Najlepiej jest wybrać się do szkoły tańca. W ten sposób można nie tylko poćwiczyć, ale również poprosić nauczyciela o przygotowanie choreografii oraz pomoc w doborze repertuaru. To jedna z możliwości. Należy również dodać o bardziej oryginalnym pomyśle na pierwszy taniec. Polega na przygotowaniu przez małżonków pewnego rodzaju pokazu artystycznego. Należy dokładnie przemyśleć jego przebieg i przygotować odpowiednie rekwizyty. Niezwykle istotna jest również muzyka. Chodzi o odpowiednie dobranie repertuaru. W takim przypadku nie trzeba wybierać jednej piosenki, a kilka. Najlepiej jeśli jeden utwór będzie skierowany od Panny Młodej do Pana Młodego (np. „Facet to świnia”), a druga piosenka będzie niejako stanowiła odpowiedź Pana Młodego do Pani Młodej (np. „Jesteś szalona”). Zazwyczaj taki pokaz jest niezwykle śmieszny. Jednak małżonkowie muszą wykazać się nie lada odwagą.

Pokaz zdjęć z okresu dzieciństwa i narzeczeństwa

Z pewnością jest to jedna z najbardziej wyjątkowych atrakcji. Przyszli małżonkowie powinni odpowiednio wcześniej wybrać najlepsze zdjęcia. Następnie warto jest spróbować przygotować pewnego rodzaju pokaz, dodając fragmenty tekstu czy odpowiednią melodię. Oczywiście należy również zastanowić się, w jaki sposób można wyświetlić taki pokaz. Niezbędnym narzędziem będzie projektor. Dzięki niemu możliwe będzie wyświetlenie prezentacji multimedialnej na dużym formacie. Wystarczy wybrać odpowiednie miejsce i przygasić światła na sali.

Karaoke

 To fantastyczna zabawa, w której mogą brać udział wszyscy zaproszeni goście. Zorganizowanie takiej atrakcji jest bardzo proste i w zasadzie nic nie kosztuje. Wystarczy powiedzieć zespołowi muzycznemu lub DJ jakie melodie trzeba przygotować. Następnie należy wydrukować tekst do utworów. Można również pokusić się o wyświetlenie tekstów na projektorze. Jednak takie przedsięwzięcie z pewnością będzie droższe.

Fontanny z czekoladą lub alkoholem

Bardzo dużą popularnością na weselach cieszą się fontanny z czekoladą lub alkoholem. Wyróżnić można różne modele. Niektóre są wielopoziomowe, inne posiadają podświetlenie. Nie da się zaprzeczyć, że świetnie się prezentują. Po podjęciu decyzji o wynajęciu fontanny należy zastanowić się, jaki rodzaj czekolady czy alkoholu będzie podawany. To bardzo istotna kwestia.

Balony z helem

Atrakcja ta polega na wypuszczeniu balonów wypełnionych helem. Można również pomyśleć o umieszczeniu na balonach napisów z inicjałami Pary Młodej czy datą ślubu. Należy również zakupić dużą ilością balonów. Efekt z pewnością będzie niesamowity.

Pokaz barmański

Jest to jedna z najciekawszych atrakcji weselnych. Oczywiście pokaz barmański mogą przygotować wyłącznie profesjonaliści. Ważne jest, aby goście mogli spróbować przygotowane napoje. Niestety pokaz barmański to dość droga inicjatywa. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy dobrze się zastanowić. Mówiąc o pokazie należy dodać kilka słów na temat samego baru. Dobrym pomysłem jest przygotowanie miejsce, gdzie będą stały wina oraz różnego rodzaju kolorowe alkohole.

Pokaz taneczny

Można pokusić się o przygotowanie pokazu tanecznego podczas przyjęcia weselnego. Jest to jednak dość droga inicjatywa. Jednak istnieje sposób na zredukowanie kosztów. Wystarczy zamiast profesjonalnych tancerzy zatrudnić uczniów. Jednak w takim przypadku należy upewnić się, że umieją zatańczyć wybrany rodzaj tańca.

Pokaz sztucznych ogni

Fantastyczną atrakcją jest pokaz sztucznych ogni. Jednak należy pamiętać o tym, że nie wolno jest samemu przygotowywać takiego pokazu. Jest to bardzo niebezpieczne. Tym zadaniem powinni zająć się profesjonaliści. Niestety jest to dość droga inicjatywa.

Pokazy artystyczne

Tutaj należy wskazać wszelkiego rodzaju pokazy – komików, iluzjonistów, chodzenia na szczudłach, kukiełki czy przedstawienie teatralne. Cena zależy od wielu czynników. Oczywiście trzeba będzie pomyśleć o zatrudnieniu profesjonalnych aktorów czy artystów. Jest to jednak fantastyczna alternatywa. Nie da się zaprzeczyć, że to jeden z najbardziej oryginalnych pomysłów.

Pokazy świetlne

Pokazy świetlne w ostatnim czasie są bardzo popularne. Oczywiście ich organizacją powinien zająć się specjalista. Koszt również nie powinien być duży. Taka atrakcja to z pewnością fantastyczny pomysł.

Pokaz rzeźb lodowych

Jest to atrakcja, która najlepiej sprawdzi się zimą. Jednak nie tylko. Rzeźby wykonane są ze specjalnego rodzaju lodu. Poza rzeźbami można zakupić kieliszki, miski na owoce. Ponadto niektóre przedmioty są dodatkowo podświetlane. To fantastyczne rozwiązanie. Warto jest się nad nim zastanowić. Niestety sam koszt może okazać się dość wysoki. Trzeba będzie zapłacić za każdą rzeźbę osobno.

Zdjęcie miniaturki wpisu: pixabay.com

 

4 komentarze

 1. Anna Jaros

  U nas małym (pozytywnym!) zaskoczeniem był mobilny bar kawowy – nie sadziliśmy, że tak wiele osób będzie nim tak zainteresowanych w trakcie imprezy. DO tego kawa – rewelacja, szkoda, że miałam czas tylko na jedną 🙂 Organizowała nam to firma perfect service z Krakowa, którą musze (i chcę!) pochwalić 🙂

 2. Fontanna z alkoholu oraz czekolady musi robić wrażenie! 🙂

 3. Bardzo często wypuczamy właśnie balony z helem z tym że świecące z diodami led. bardzo popularna od tego sezonu jest też nasza fotobudka lustro.

 4. Fotobudkę lustro można zobaczyć na naszej stronie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*