salon sukien ślubnych
Panna Młoda Porady ślubne Suknie ślubne

Najlepszy salon sukien ślubnych

Pierwszym miejscem, które odwiedzają Panie poszukujące modnej sukni jest salon sukien ślubnych. Kiedy należy rozpocząć poszukiwanie sukni ślubnej? Który salon jest najlepszy? Poniżej wyjaśnienie najważniejszych kwestii.

Kiedy należy udać się do salonu mody ślubnej?

Pierwszą wizytę w salonie mody ślubnej najlepiej jest zaplanować na pół roku przed planowaną datą ślubu. Należy przygotować się na to, że wizyt będzie kilka. Tutaj trzeba zwrócić uwagę na najbardziej istotne kwestie. Poniżej kilka rad na temat przebiegu wizyt w salonie ślubnym:

  • pierwsza wizyta: należy mierzyć różne modele sukien ślubnych. Następnie trzeba zdecydować się na jeden, najbardziej pasujący fason,
  • druga wizyta: nie należy mierzyć różnych fasonów. Teraz trzeba skupić się na wybraniu konkretnego modelu,
  • trzecia wizyta: to czas na ustalenie ewentualnych poprawek krawieckich,
  • czwarta wizyta: powinna mieć miejsce około dwa tygodnie przed ślubem. Wtedy odbywa się ostatnia przymiarka. Jest to również czas to wykonanie ostatnich poprawek krawieckich. Często zdarza się tak, że przyszłe Panny Młode chudną przed ślubem. W takim przypadku trzeba będzie zmniejszyć suknie.

Oczywiście może być więcej wizyt. W końcu w każdym mieście znajduje się przynajmniej kilka salonów mody ślubnej. Warto jest odwiedzić trzy lub cztery miejsca.

Profesjonalna obsługa

Nie da się zaprzeczyć, że istotną zaletą profesjonalnych salonów mody są konsultanci ślubni. Doradzają w doborze odpowiedniej sukni, pokazują konkretnego modele, informują o cenie, pomagają w założeniu sukni podczas przymiarki. Fachowa pomoc konsultantów jest bardzo ważna. Należy zwrócić uwagę na ten fakt. Niestety wyróżnić można również salony, gdzie obsługa nie interesuje się klientami lub na siłę próbuje sprzedać konkretny model. Takie miejsca zazwyczaj są omijane przez przyszłe Panny Młode. W końcu najważniejsze jest uzyskanie profesjonalnej oceny, pomocy w wyborze sukni.

Asortyment salonu ślubnego

Tutaj należy zaznaczyć, że w profesjonalnym salonie mody ślubnej nie znajdują się wyłącznie suknie. Asortyment powinien być o wiele szerszy. Głównie chodzi o wszelkiego rodzaju dodatki. Są to bolerka i inne nakrycia wierzchnie, biżuteria, buty. Bardzo ważne jest, aby w salonie mody ślubnej istniała możliwość doboru odpowiednich dodatków do sukni.

Wyprzedaże w salonach mody ślubnej

W większości salonów organizowane są posezonowe wyprzedaże sukien ślubnych. Zazwyczaj odbywają się w czerwcu i lipcu.  W tym okresie można kupić suknie w bardzo atrakcyjnych cenach. Obniżki sięgają nawet 50%. Z pewnością warto jest odwiedzić salon mody ślubnej właśnie w tym czasie.

4 cechy profesjonalnego salonu sukien ślubnych:

  • szeroki asortyment,
  • profesjonalna obsługa,
  • możliwość umówienia się w konkretnym terminie na wizytę,
  • posiadanie katalogu sukien w postaci papierowej lub elektronicznej.

Zdjęcie miniaturki wpisu: pixabay.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*