dekoracje weselne
Atrakcje weselne Dekoracje ślubne Inspiracje ślubne

Najpiękniejsze dekoracje weselne

Odpowiednie ozdobienie sali weselnej jest bardzo ważne. W końcu to wystrój w dużej mierze wpłynie na klimat przyjęcia. Z pewnością warto jest zadbać o wszystkie dodatki. Szczegóły odgrywają bardzo ważną rolę. Często to właśnie te małe rzeczy dają perfekcyjny efekt.

Motyw przewodni wesela

Temat dotyczący motywu przewodniego wesela jest bezpośrednio związany z dekoracjami weselnymi. W końcu to nic innego jak wybranie jakiegoś stylu, elementu, któremu podporządkowane zostaną wszystkie pozostałe dekoracje. Wśród najpopularniejszych motywów można wyróżnić:

  • wybrany kolor lub połączenie kolorów: tutaj przede wszystkim należy wskazać jasne, pastelowe barwy oraz połączenie bieli i czerni, pudrowego różu z złotem, srebrem, brązem, szarością,
  • kraje, w szczególności śródziemnomorskie i azjatyckie: Grecja, Indie, Włochy, Wenecja, czy Indonezja,
  • dany styl: tutaj przede wszystkim należy wskazać styl marynarski, vintage, rustykalny, prowansalski,
  • wybrany element: pawie pióra, paski, kropki, kółka, balony,
  • roślinność: motywem może być wybrany kwiat, np. orchidea, tulipan czy róża.

Po wybraniu motywu przewodniego należy rozpocząć szukanie dekoracji. Najprostsze zadanie jest w przypadku kwiatów – wystarczy udać się do kwiaciarni. O wiele bardziej skomplikowane będzie przygotowanie motywu związanego z danym krajem. Poza dekoracjami warto jest również zastanowić się nad wprowadzeniem do menu charakterystycznych dań lub przekąsek.

dekoracje weselne

Najważniejsze są szczegóły

Warto jest zwrócić uwagę na wszystkie szczegóły. Przede wszystkim chodzi o umieszczenie winietek na stołach czy udekorowaniu butelek z alkoholem. Temat winietek jest dość skomplikowany. Przede wszystkim dlatego, że mają wielu zwolenników oraz przeciwników. Pary, które zdecydują się na ich zakup powinny pamiętać o tym, że niewolno usadzać gości według własnego uznania. Należy dowiedzieć się, że dane osoby nie są ze sobą pokłócone i posadzić obok siebie tych, którzy utrzymują ze sobą bliskie relacje. Same winietki mogą występować w różnych formach. Z pewnością oryginalnym pomysłem będzie umieszczenie imienia i nazwiska zaproszonej osoby na niciach, w szyszkach, słodyczach czy łódeczkach. W przypadku ozdób na butelki z alkoholem – najczęściej są to wstążki lub ozdoby przypominające sukni Panny Młodej lub garnitur Pana Młodego.

Gdzie powinny być umieszczone ozdoby?

Tutaj należy zwrócić uwagę na fakt, że ozdoby powinny przede wszystkim znajdować się na stole. Poza tym warto jest pamiętać o zakupie świecznik i zapaleniu świec, które jak wiadomo tworzą niesamowity klimat. Trzeba również pamiętać o tym, że nie należy ustawiać stroików na sali tanecznej. Przede wszystkim zajmują miejsce, poza tym mogą być niebezpieczne, szczególnie dla osób tańczących.

Koszt zakupu dekoracji ślubnych

Należy zwrócić uwagę na fakt, że zakup dekoracji weselnych wcale nie należy do najtańszych. Łączny koszt może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Wszystko zależy od tego, jakie dekoracje zostaną wybrane. Oczywiste jest, że im więcej modyfikacji na sali trzeba będzie wprowadzić, tym wydatki będą proporcjonalnie większe. Jeśli zaplanowane zostanie wprowadzenie dość istotnych zmian na sali należy wcześniej uzgodnić to z właścicielem domu weselnego. Nie wolno jest robić niczego na własną rękę.

Grafika: pixabay.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*