zaproszenia ślubne
Inspiracje ślubne Porady ślubne Zaproszenia ślubne

Najpiękniejsze, bo ręcznie robione – zaproszenia ślubne

Nie da się zaprzeczyć, że zaproszenia ślubne wykonane ręcznie są jedynymi z najpiękniejszych. W porównaniu do gotowych wzorów,  ich cena może być dość wysoka. Można jednak powiedzieć, że piękno nie ma ceny, a zaproszenia ręcznie robione z pewnością będą wyjątkowe.

Prawdziwe dzieła

Wyjątkowe są zaproszenia ręcznie robione – nikt temu nie zaprzeczy. Dostępnych wzorów jest bardzo dużo. Mogą być eleganckie, śmieszne, satyryczne. Wszystko zależy od tego, co wybierze przyszła Para Młoda. Należy również dodać, że istnieje możliwość zaprojektowania wybranego zaproszenia, a następnie zlecenie jego wykonania profesjonaliście. Nie da się jednak zaprzeczyć, że koszt ich wykonania z pewnością będzie dość spory. W końcu do ich przygotowania z pewnością trzeba będzie włożyć dużo pracy i czasu.

zaproszenia ślubne

Ingerencja w treść i szatę graficzną

Ze względu na fakt, że zaproszenia są wykonywane na indywidualne zlecenie narzeczonych, mogą oni wnikać w szatę graficzną czy treść. Istnieje możliwość zmiany wybranego tła czy koloru elementów dekoracyjnych. Nie da się jednak zaprzeczyć, że w przypadku zewnętrznego wyglądu ingerencja może być dość mocno ograniczona. Nie dotyczy to jednak zmiany treść. Tutaj narzeczeni mogą sami zaproponować tekst, który ma być umieszczony na zaproszeniu lub wybrać jeden z szablonów. Warto jest dopasować treść do wzoru zaproszenia. Przede wszystkim chodzi o fakt, że na śmiesznych zaproszeniach należy umieścić śmieszną treść, a na eleganckich poważną. Oczywiście nie ma takiego przymusu. Jednak należy zwrócić uwagę na fakt, że w przeciwnym razie zaproszenia mogłyby być dość śmieszne.

Własnoręczne wykonanie zaproszeń

Z pewnością jednym z najoryginalniejszych rozwiązań jest własnoręczne wykonanie zaproszeń ślubnych. Wskazówki do ich zrobienia można znaleźć w Internecie. Oczywiście, każdy może wykonać zaproszenie według własnego modelu. Potrzebnymi narzędziami z pewnością będzie kolorowy papier, wstążki, klej oraz drukarka. Te kilka przedmiotów pozwoli na wykonanie naprawdę wyjątkowych zaproszeń. Łączny koszt również będzie niewielki. W końcu będzie równał się cenie zużytych materiałów. Należy jednak zauważyć, aby własnoręcznie wykonać zaproszenia trzeba posiadać choć troszkę zmysłu artystycznego. Przede wszystkim nie mogą być nierówne, źle wycięte lub z błędami. Oczywiście takich nie można wręczyć gościom. Byłby to z pewnością nietakt.

Różnica między zaproszeniami ręcznie wykonanymi, a wzorami komercyjnymi

Podstawową różnicą z pewnością jest cena. Zaproszenia ręcznie robione na pewno będą drogie. Wszystko jednak zależy od wybranego wzoru. Czasami okazuje się, że na cenę zamówienia ma również wpływ ilość zamówionych sztuk. Im więcej, tym cena proporcjonalnie niższa. Najtańszym rozwiązaniem jest zakup gotowych zaproszeń. Sztuka może kosztować około złotówki. Takie wzory również mają swój urok. Pewne jest jedno, po prostu nie da się ich porównać z zaproszeniami ręcznie wykonanymi.  

Grafika: pixabay.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*