zabiegi kosmetyczne
Panna Młoda Porady ślubne

Obowiązkowe zabiegi kosmetyczne przed ślubem

Nie da się zaprzeczyć, że każda Panna Młoda chce wyglądać pięknie w dniu ślubu. Dużym problem sprawia określenie, jakie zabiegi kosmetyczny należy zastosować przed uroczystością. Poniżej wykaz obowiązkowych zabiegów.

  1. Oczyszczenie cery.
  2. Solarium.
  3. Depilacja.
  4. Nawilżenie skóry ciała.
  5. Henna rzęs.
  6. Manicure i pedicure.
  7. Wybielanie zębów.
  8. Farbowanie włosów.

Oczyszczenie cery

Osoby, które mają cerę tłustą powinny zastanowić się nad zastosowaniem Mikrodermabrazji. Łącznie jest to 5 zabiegów. W efekcie cera jest oczyszczona, a przebarwienia zlikwidowane. Bardzo ważne jest, aby kurację rozpocząć w odpowiednim momencie. Najlepiej jeśli będzie to około pół roku przed ślubem.

Osoby, które mają cerę suchą powinny zastanowić się nad zastosowaniem ampułek multiodżywczych. Warto jest również dodatkowy nawilżyć skórę. Wystarczy użyć maseczek nawilżających.

Osoby, które mają cerę zmęczoną mogą zastanowić się nad zabiegiem oxybrazji (kuracja odświeża cerę i wyraźnie ją odmłodzi) i zastosowaniem maseczki z alg. Oczywiście kuracje należy rozpocząć jak najwcześniej – około trzech miesięcy przed ślubem.

Zastosowanie powyższych zbiegów spowoduje, że cera będzie oczyszczona i odświeżona. Z pewnością warto jest się nad nimi zastanowić.

Solarium

Delikatna, brązowa opalenizna nawet w środku zimy? Dzięki solarium jest to możliwe. Jednak przed ślubem należy bardzo uważać. Szczególnie chodzi tutaj o osoby, które pierwszy raz będą korzystały z solarium. Należy zauważyć, że skóra może być lekko poparzona, a zaczerwienie będzie utrzymywać się nawet przez kilka dni. W związku z tym wizyta na solarium powinna mieć miejsce nawet miesiąc przed planowaną datą ślubu. Fantastyczną alternatywą dla solarium jest stosowanie balsamu brązującego. Regularne stosowanie pozwala na uzyskanie delikatnej, naturalnej opalenizny.

Depilacja

Depilacja woskowa czy laserowa powinna mieć miejsce około dwóch tygodni przed planowaną datą ślubu. Przede wszystkim chodzi o fakt, że po zabiegu skóra jest zaczerwieniona.

Nawilżenie skóry ciała

W celu nawilżenia skóry ciała wcale nie trzeba stosować specjalistycznych zabiegów. Wystarczy regularnie używać wybranego balsamu nawilżającego. Który krem będzie najlepszy? Najważniejsze jest, aby dopasować go do typu skóry oraz wieku. Najważniejsza jednak okazuje się regularność w stosowaniu wybranego preparatu.

Henna rzęs

To zabieg powodujący przyciemnienie rzęs. W efekcie stają się bardziej wyraziste. Można również zastanowić się nad wydłużeniem rzęs. Mówiąc o hennie należy dodać kilka słów na temat brwi. Również można pokusić się o wykonanie henny rzęs.

Manicure i pedicure

Przed ślubem należy również zadbać o paznokcie u dłoni i stóp. Można zastanowić się nad wykonaniem manicure hybrydowego na naturalnej płytce. Oczywiście istnieje możliwość przedłużenia paznokci. Ostateczna decyzja należy do przyszłej Panny Młodej. Paznokcie mogą być pomalowane jednym kolorem, kilkoma. Ponadto należy zastanowić się nad dodatkowymi ozdobami – naklejkami czy cyrkoniami.

Wybielanie zębów

Istnieje wiele domowych i profesjonalnych zabiegów pozwalających na wybielenie zębów. Wśród domowych sposobów należy wskazać pasty, paski, żele oraz nakładki. Natomiast profesjonalne zabiegi to nakładki z żelem, naświetlania czy wybielania laserowe. Należy jednak pamiętać o tym, że w przypadku niektórych metod na wybielanie zębów konieczne jest cykliczne powtarzanie zabiegu. W związku z tym warto jest pomyśleć o wybielaniu zębów już pół roku przed ślubem.

Farbowanie włosów

Tutaj należy zaznaczyć, że farbowanie nie może odbyć się za wcześnie i za późno. Idealnym momentem będzie miesiąc lub dwa przed ślubem. Należy pamiętać o tym, że przy farbowaniu typu ombre czy sombre może być konieczne wykonanie kilku koloryzacji. Warto jest odpowiednio wcześniej ustalić z fryzjerem termin wizyty.

[smart-grid row_height=”250″]

[/smart-grid]

Zdjęcia: pixabay.com

2 komentarze

  1. Kochane jeśli poszukujecie dobrego produktu i w przystępnej cenie do wybielenia ząbków to polecam nakładki iWhite 🙂 U mnie super efekt już po pierwszych użyciach 🙂

  2. Przed swoim ślubem, na ostatnią chwile wybrałam się na depilacje nóg i bikini do studia Time for Wax. Tuż po ślubie wyjeżdżaliśmy w podróż poślubną, dzięki temu nie musiałam się martwić o depilację 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*