organizacja wesela
Porady ślubne Przygotowania do ślubu

Organizacja wesela od A do Z

Nie da się zaprzeczyć, że przygotowania do wesela są niezwykle trudne oraz skomplikowane. Należy zwrócić uwagę na naprawdę wiele szczegółów. Od czego zacząć? W końcu nie wolno jest o niczym zapomnieć. Poniżej kilka cennych wskazówek na temat organizacji przyjęcia.

Gdzie należy szukać porad na temat organizacji przyjęcia?

Nie da się zaprzeczyć, że znalezienie rzetelnych informacji na temat organizacji przyjęcia weselnego jest bardzo trudne. Przede wszystkim dlatego, że można spotkać się z wieloma sprzecznymi wiadomości. Okazuje się, że najlepszym rozwiązaniem jest przeczytanie informacji zawartych na portalu weselnym. To prawdziwe kompendium wiedzy dla przyszłych nowożeńców. Mogą dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat:

 • kosztów organizacji przyjęcia weselnych,
 • najważniejszych kryteriów, które należy wziąć pod uwagę podczas wybierania sali weselnej, fotografa, kamerzysty, zespołu muzycznego,
 • formalności związanych z organizacją ślubu.

Ponadto portal ślubny to niezwykłe źródło inspiracji na temat strojów dla Pary Młodej, dodatków, dekoracji, motywów przewodnich. Nie da się zaprzeczyć, że informacje są nie tylko ciekawe, ale również bardzo praktyczne. W końcu Para Młoda musi znać obowiązujące trendy.

Opinie innych osób

Bardzo często zdarza się tak, że rodzina oraz przyjaciele narzucają Parze Młodej pewne rozwiązania. Wiele osób uważa, że niektóre rzeczy powinno się zrobić. Oczywiście najlepiej jest podejmować własne decyzje. Opinie innych trzeba traktować wyłącznie jako porady, z których można skorzystać, ale nie jest to obligatoryjne. W końcu narzeczeni powinni mieć swoje zdanie. To bardzo istotna kwestia. Nie wolno dać się zdominować. Tutaj należy zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestie. Podczas analizowania opinii innych osób trzeba szczególną uwagę zwrócić na te, które dotyczą spraw organizacyjnych. Tutaj chodzi o to, czy fotograf lub kamerzysta się nie spóźnia, czy trzyma się wcześniej ustalonego harmonogramu. Takie opinie są bardzo wartościowe. Niestety o wiele częściej można spotkać się z zupełnie innymi informacjami.

Wesele w pigułce

Podczas przygotowań do wesela szczególną uwagę należy zwrócić na:

 • wybór sali weselnej,
 • dopełnienie wszystkich formalności,
 • wybór stroju dla Pary Młodej oraz odpowiednich dodatków,
 • wybór motywu przewodniego, odpowiednich dekoracji,
 • wybór fotografa, kamerzysty oraz zespołu muzycznego,
 • wynajęcie samochodu do ślubu,
 • umówienie wizyty u kosmetyczki, fryzjerki,
 • zakup alkoholu oraz napojów,
 • zakup tortu, ciast oraz słodyczy.

Harmonogram przygotowań

W praktyce okazuje się, że przygotowanie przyjęcia weselnego jest niezwykle trudne. Należy pamiętać o naprawdę wielu rzeczach. W związku z tym dobrze jest przygotować sobie pewnego rodzaju harmonogram, w którym wypisane zostaną wszystkie niezbędne formalności do załatwienia. W ten sposób można mieć pewność, że o niczym się nie zapomni. Jednak przygotowanie harmonogramu nie jest prostym zadaniem. Najważniejsze, aby podzielić go na pewnego rodzaju sekcje czasowe, to znaczy 3 miesiące przed ślubem, tydzień przed ślubem, itp. Najważniejsze, aby wszystko było w jednym miejscu. Okazuje się, że harmonogram to bardzo przydatna rzecz.

Koszt organizacji przyjęcia weselnego

Nie da się zaprzeczyć, że wesele to dość spory wydatek. Jednak łączny koszt zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od liczby zaproszonych gości. Ponadto dużym kosztem jest również zakup strojów, wynajęcie fotografa, kamerzysty oraz zespołu muzycznego. Ponadto należy pamiętać również o mniejszych wydatkach, takich jak wizyta u kosmetyczki czy fryzjera. Okazuje się, że koszty mnożą. Narzeczeni w Polsce przeciętnie wydają 40 tysięcy złoty na organizację ślubu i przyjęcia weselnego. Nie da się zaprzeczyć, że są to dość duże sumy. Oczywiście koszty można zmniejszyć. Wystarczy zdecydować się na zakup używanej sukni ślubnej lub zrezygnować z wynajmowania samochodu do ślubu i poprosić znajome, aby zawiózł Parę Młodą do kościoła. Wszystko jednak zależy od budżetu, jakim dysponują narzeczeni. Planowanie wesela należy rozpocząć od określenia środków finansowych, którymi się dysponuje. Można również zapytać rodziców, czy nie chcą nas wesprzeć. Dopiero po tych czynnościach można na poważnie zacząć planować przyjęcie.

Zdjęcie miniaturki: Pixabay.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*