w okularach
Panna Młoda Porady ślubne

Panna Młoda w okularach

Nie da się zaprzeczyć, że coraz więcej osób nosi okulary korekcyjne. Wada wzroku to niejako choroba XXI wieku. Czy Panna Młoda powinna zakładać okulary? Czy lepiej jest poszukać jakieś alternatywy?

Tak dla okularów

Osoby, które przez długi okres czasu noszą okulary nie powinny rezygnować z ich założenia w dniu ślubu. Przede wszystkim dlatego, że rodzina oraz znajomi są po prostu przyzwyczajeni do tego, że je nosisz. Nawet nie zwrócą uwagi na fakt, że masz założone okulary. Zupełnie inaczej będzie, gdy postanowisz nie zakładać okularów. Wtedy od razu zostanie to dostrzeżone. Należy zwrócić uwagę na fakt, że w salonach optycznych dostępnych jest wiele różnych oprawek. Niektóre są bardziej wyraziste, a inne delikatne, prawie niewidoczne. Zamiast szukać alternatyw dla okularów wystarczy kupić nowe oprawki – takie, które będą pasowały do ślubnej stylizacji. Poniżej kilka propozycji i dowód na to, że Panny Młode w okularach mogą wyglądać niezwykle uroczo i pięknie.

[smart-grid row_height=”250″]

[/smart-grid]

Alternatywy dla okularów

W zasadzie jedyną alternatywą dla okularów jest założenie soczewek. Jednak to rozwiązanie ma swoje wady. Przede wszystkim chodzi o osoby, które nigdy wcześniej nie nosiły soczewek. Po pierwsze problem sprawi już samo ich założenie. Ponadto po kilku godzinach może wystąpić reakcja alergiczna – oczy będą zaczerwione i trzeba będzie natychmiast zdjąć soczewki. Jak widać nie jest to najlepsze rozwiązanie. Z pewnością o wiele lepszym pomysłem jest zakup nowych oprawek. W końcu okulary można potraktować jako element biżuterii.

Jak wybrać odpowiednie oprawki okularowe?

W zasadzie najlepszym sposobem jest mierzenie. Oprawki występują w różnych kolorach i mają różny kształt. Trudno jest jednoznacznie określić, jakie oprawki najbardziej będą pasować danej osobie. Wpływa na to wiele indywidualnych cech – kształt twarzy, kolor cery, kolor włosów. To bardzo istotna kwestia. Tutaj należy dodać kilka słów na temat szkieł. Oczywiście można wybrać zwykłe szkła o wybranej mocy. Należy jednak pamiętać o dodatkowych powłokach, które mogą posiadać szkła. Tutaj przede wszystkim należy powiedzieć o fotochromach – ściemniają się pod wpływem ostrego światła. Lepiej jest zrezygnować z tej powłoki.  Lepszym rozwiązaniem jest wybór szkieł, którą są pokryte fotorefleksem (patrząc na okulary pod odpowiednim kątem widać jest zielony poblask). To powłoka, która wyłącznie oczyszcza obraz, nie powoduje, że szkła stają się ciemniejsze.

Zdjęcia: pinterest.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*