rocznica ślubu
Pan Młody Panna Młoda Porady ślubne

Papierowe gody

Jednym z najbardziej wyjątkowych momentów po ślubie jest pierwsza rocznica. Nazywana jest papierowymi godami. Jubilaci powinni zastanowić się, jak chcą spędzić ten czas. Poniżej kilka cennych wskazówek. W końcu ostateczny wybór nie należy do najłatwiejszych. Można wyróżnić wiele popularnych oraz oryginalnych rozwiązań. Jednak najważniejszy powinien być czas spędzony razem przez jubilatów.

Przyjęcie z okazji rocznicy ślubu

Przede wszystkim należy zauważyć, że  pierwsza rocznica ślubu to jedna z najlepszych okazji do organizacji przyjęcia. Oczywiście jest to również najpopularniejsze rozwiązanie. Najpierw należy zastanowić się nad listą gości. Z pewnością powinni znaleźć się na niej najbliżsi przyjaciele oraz rodzina. Następnie trzeba przemyśleć, gdzie odbędzie się przyjęcie. Z pewnością tańszym sposobem będzie organizacja zabawy w domu. Wystarczy zaplanować menu oraz zakupić potrzebne produkty. W końcu dania można przygotować samemu. Dobrym pomysłem jest również wynajęcie kucharki. Łączny koszt z pewnością nie będzie duży. Zdecydowaniem prostszym, ale droższym rozwiązaniem będzie organizacja przyjęcia w restauracji. Zazwyczaj wystarczy dodatkowo zakupić alkohol. Na tym kończą się obowiązki małżonków. Należy pamiętać o tym, że podczas przyjęcia powinna zostać podana odpowiednia ilość dań ciepłych. Powinno przeliczać się jedno danie na dwie lub trzy godziny przyjęcia. Na koniec należy dodać, że sama organizacja przyjęcia jest w zasadzie jednym z droższych sposobów na organizację rocznicy ślubu.

rocznica ślubu

Inne sposoby na spędzenie pierwszej rocznicy ślubu:

  • druga podróż poślubna,
  • wycieczka za miasto, do SPA, w góry lub nad morze,
  • podróż sentymentalna do miejsc, które kojarzą się z okresem narzeczeństwa,
  • romantyczna kolacja,
  • spacer lub inny, aktywne spędzenie czasu,
  • romantyczna kolacja,
  • wyjście do kina, teatru lub muzeum.

Oczywiście są to wyłącznie najpopularniejsze rozwiązania. Warto jest zastanowić się nad organizacją rocznicy ślubu według własnego uznania. Można pomyśleć o wspólnych zainteresowaniach lub hobby. Najważniejsze jest, aby te chwile spędzić razem. Można również zastanowić się nad przygotowaniem jakiejś niespodzianki dla małżonka. Dzień warto jest rozpocząć od podania śniadania do łóżka. Następnie warto jest podziękować sobie nawzajem za szczęśliwe chwile spędzone razem i życzyć takich jak najwięcej.

Najpiękniejszy prezent

Znaleźć odpowiedni prezent jest trudno. Jednym z najlepszych sposobów jest zakup przedmiotu związanego bezpośrednio z zainteresowaniami jubilatów. Ponadto można pokusić się o wykonanie jakieś sentymentalnej pamiątki. Z pewnością taką będzie własnoręcznie wykonany album z pamiątkowymi zdjęciami lub przygotowanie fotorelacji z okresu narzeczeństwa jubilatów. To jedne z najbardziej wyjątkowych rozwiązań, które z pewnością sprawią, że jubilatom zakręci się łza w oku. Osoby, które nie mają żadnego pomysłu na prezent mogą poszukać przedmiotów, na których napisane są życzenia oraz znajduje się miejsce na zdjęcie. Zazwyczaj są to świecące się ramki, wykonane ze szkła lub drewna. Na koniec należy dodać, że dobrym rozwiązaniem jest również zakup przedmiotu bezpośrednio związanego z nazwą rocznicy. W tym przypadku będzie to coś z papieru.

Wyjątkowe życzenia

Można pokusić się o znalezienie gotowego wierszyka lub ułożyć samemu życzenia. Najważniejsze, aby były szczere i płynęły z głębi serca. Co takiego można życzyć na pierwszą rocznicę ślubu? Przede wszystkim dużo zdrowia, szczęścia oraz wytrwałości dla jubilatów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*