fryzury ślubne
Panna Młoda Porady ślubne

Pomysły na fryzury ślubne z krótkich włosów

Jeszcze do niedawna można było spotkać się z poglądem, że Panna Młoda powinna posiadać długie włosy. Natomiast wielkim aktem odwagi wykazywały się Panie, które wybierały fryzury z krótkich włosów. Tutaj warto jest przypomnieć sobie, że zgodnie z tradycją kobiety do czasu ślubu nie mogły obcinać włosów. Dopiero po wstąpieniu w związek małżeński włosy były obcinanie, co symbolicznie oznaczało zmianę stanu cywilnego. Dziś czasy się zmieniły. To Panna Młoda decyduje o wyborze fryzury ślubnej. Nie warto jest na siłę zmieniać swojego wyglądu, bo tak trzeba. Coraz więcej kobiet decyduje się iść do ślubu w krótkich włosach. Taka stylizacja ślubna może okazać się niezwykle trafiona.

Niezwykłe krótkie fryzury ślubne

Okazuje się, że krótkie fryzury ślubne są niezwykle urocze. Wystarczy, że włosy zostaną odpowiednio umodelowane lub uczesane. Ponadto należy pamiętać o ozdobie. Świetnie sprawdzą się grzebienie, spinki i inne niewielkie elementy, które niejako dopełnią efekt końcowy stylizacji. Świetną dekorację stanowią również żywe kwiaty. Wystarczy w kwiaciarni poprosić o wykonanie stroik do włosów. Łączny koszt nie powinien przekroczyć 20 złoty. Taka ozdoba niezwykle pięknie prezentuje się we włosach. Przyszłe Panny Młode, które mają krótkie włosy powinny zastanowić się, czy chcą iść do ślubu w welonie, czy wolą wybrać inne nakrycie głowy. Do krótkich fryzur pasuje krótki welon, ale również toczek, woalka czy opaska z dużą kokardą.

Nie dla zapuszczania włosów

Można spotkać się z wieloma opiniami, z których wynika, że Panna Młoda powinna mieć długie włosy. Oczywiście nie należy się nimi kierować. Nic złego nie stanie się, jeśli pójdziesz do ślubu w krótkich włosach. Tym bardziej w przypadku, gdy od dłuższego czasu obcinasz włosy na krótko, a taka fryzura po prostu do Ciebie pasuje. Tym bardziej, że wszyscy są przyzwyczajeni do Twojego uczesania. Krótkie włosy również mogą być trendy na ślubie. Z lekkim przymrużeniem oka należy traktować opinie mówiące, że Panna Młoda ma mieć długie włosy. W zasadzie w dzisiejszych czasach trudno jest znaleźć osobę, która tak sądzi.

[smart-grid row_height=”350″]

[/smart-grid]

 

Zdjęcia: etsy.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*