zaproszenia ślubne
Recenzje Zaproszenia ślubne

Rodzaje zaproszeń ślubnych

Wybór odpowiednich zaproszeń ślubnych jest bardzo trudny. Przede wszystkim dlatego, że a rynku dostępnych jest wiele różnych wzorów. Poza tym należy zdecydować, czy chce się zakupić zaproszenie gotowe, personalizowane czy ręcznie wykonane. Wszystko zależy od decyzji Pary Młodej. Zasadnicza różnica przede wszystkim będzie widoczna w cenie. Najdroższe są zaproszenia ręcznie robione, a najtańsze gotowe wzory.

Gotowe wzory

Na rynku dostępnych jest mnóstwo gotowych zaproszeń. Nie da się wprowadzać żadnych modyfikacji w ich treści. Zazwyczaj trzeba własnoręcznie wpisać imię i nazwisko Panny Młodej oraz Pana Młodego, adres kościoła, w którym odbędzie ślub oraz adres sali weselnej. Należy również podać datę i godzinę uroczystości. Cena takich zaproszeń jest bardzo niska. Zazwyczaj zaczyna się w kwocie 1 złoty za sztukę. Wystarczy przeliczyć, ile zaproszeń będzie potrzebnych. Warto jest zakupić kilka dodatkowych sztuk. W końcu nic się nie stanie, jeśli zostaną puste, a być może okażą się potrzebne.

zaproszenia ślubne

Personalizowanie zaproszenia ślubne

Personalizowane zaproszenia ślubne to takie, o których wyglądzie decyduje w głównej mierze zamawiający. Firma wykonuje wyłącznie ogólny projekt i dołącza do niego elementy oraz przykładowe teksty, które mogą znaleźć się na zaproszeniu. Oczywiście narzeczeni mogą wykazać się inwencją i poprosić o zamieszczenie innych elementów. Koszt zakupu takich zaproszeń z pewnością nie będzie duży. Zazwyczaj waha się między 3 złote, a 10 złoty. Najczęściej przy zamówieniu wymagane jest podanie terminu i godziny ślubu, adresu kościoła i sali weselnej, dane Pary Młodej, imiona i nazwiska gości. Dodatkowo można poprosić o umieszczenie na zaproszeniu numeru telefonu w celu potwierdzenie  przybycia na przyjęcie.

Zaproszenia ślubne ręcznie wykonane

Z pewnością są to jedne z najpiękniejszych zaproszeń ślubnych. Artysta wykonuje je na specjalne zlecenie. Zazwyczaj wzór wybiera z poprzednich realizacji zamówień lub pyta, czy istnieje możliwość wykonania wybranego modelu. Można umówić się z wykonawcą, że na zaproszeniach ma być wpisana wybrana treść lub pozostawione puste pola. Koszt ich wykonania jest stosunkowo duży. Zazwyczaj ceny zaczynają się od 10 złoty za sztukę. W porównaniu do poprzednich dwóch możliwości zakup takich zaproszeń wiąże się z dużym wydatkiem.

Najpiękniejsze cytaty na zaproszenia ślubne

Poniżej kilka wyjątkowych cytatów o miłości:

Miłość nigdy nie ustaje.

Ani czas, ani mądrość nie zmieniają człowieka – bo odmienić istotę ludzką zdolna jest wyłącznie miłość.

Jeżeli kochasz, czas zawsze odnajdziesz, nie mając nawet ani jednej chwili.

Miłość sama w sobie jest „nie do pojęcia”, ale dzięki miłości możemy „pojąć wszystko.

Prawdziwa miłość otwiera ramiona, a zamyka oczy. Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostanie.

Tylko miłość potrafi zatrzymać czas.

Dzisiaj kocham Cię jeszcze bardziej niż wczoraj, a nie możesz sobie nawet wyobrazić, jak bardzo kochałem Cię wczoraj.

Ale miłość – kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze.

 Zdjęcia: pixabay.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*