sesja zdjęciowa
Fotografia ślubna Pan Młody Panna Młoda

Sesja zdjęciowa jak się przygotować

Sesja zdjęciowa to z pewnością wyjątkowa pamiątka. Warto jest zadbać o to, aby na zdjęciach wyglądać wyjątkowo. Jak przygotować się do sesji zdjęciowej? Kilka przydatnych informacji można będzie znaleźć w poniższym opracowaniu.

Kiedy powinna  odbyć się sesja ślubna?

Tutaj należy zauważyć, że istnieje kilka rozwiązań:

 • przed ślubem,
 • w trakcie wesela,
 • kilka dni po ślubie.

Należy dokładnie zastanowić się, jaki termin będzie nam najbardziej odpowiadał. Jednak nie da się zaprzeczyć, że jednym z najlepszych rozwiązań jest organizacja sesji zdjęciowej po ślubie. Dlaczego? Przede wszystkim chodzi o fakt, że będzie można odpowiednio się do niej przygotować. Również nigdzie nie trzeba będzie się spieszyć. Ponadto należy zwrócić uwagę na fakt, że zazwyczaj przed ślubem czy w jego trakcie jest się bardzo zdenerwowanym. To wszystko z pewnością będzie widoczne również na zdjęciach. Tylko po co? Skoro można tego negatywnego efektu uniknąć. Jest jeszcze jedna kwestia, którą należy poruszyć. Panna Młoda w dniu ślubu wygląda wyjątkowo – głównie chodzi o strój, makijaż oraz fryzurę. Sprawa komplikuje się, jeśli sesja zdjęciowa odbywa się kilka dni po ślubie. Może okazać się konieczna kolejna wizyta u kosmetyczki czy fryzjerki. W związku z tym sam koszt organizacji takiej sesji z pewnością wzrośnie. Warto jest przeanalizować wszystkie wyżej podane aspekty.

Makijaż

Odpowiedni makijaż jest bardzo ważny. Należy jednak pamiętać o  tym, że przede wszystkim ma podkreślić urodę Panny Młodej. Nie powinien być zbyt mocny. Zalecane są delikatne kolory, które zakryją niedoskonałości. Makijaż można wykonać samemu. W Internecie istnieje wiele stron, na których krok po kroku wyjaśnione jest, jak powinno się malować. Oczywiście istnieje również możliwość zamówienia wizyty u kosmetyczki. Taki makijaż z pewnością będzie profesjonalny. Na koniec warto jest dodać, że trzeba być przede wszystkim wyspanym i wypoczętym. Dzięki temu cera będzie wyglądała świeżo.

Fryzura

Dobór odpowiedniej fryzury nie powinien stanowić problemu. Wystarczy poszukać inspiracji w Internecie. Ponadto można znaleźć sposoby, na stworzenie uczesania krok po kroku. Okazuje się, że profesjonalne upięcie włosów wcale nie jest takie trudne. Jeśli jednak nie mamy takiej prawy i nie potrafimy samemu stworzyć wybranej fryzury można również umówić się na wizytę u fryzjerki.

Zadbane dłonie i paznokcie

Dłonie i paznokcie to szczegół, o którym nie pamięta wiele osób. Okazuje się, że podczas sesji zdjęciowej są dość istotnym elementem. W końcu motywem jednej z fotografii mogą być splecione dłonie, na których znajdują się obrączki. Warto jest więc zadbać o nie odpowiednio wcześniej. Wystarczy nakremować swoim ulubionym preparatem. Paznokcie wcale nie muszą być długie. Najważniejsze jest, aby były równo obcięte. Można pomalować je kolorowym lakierem, chociaż czasami wystarczy bezbarwna odżywka.

Odpowiednia stylizacja

Najlepiej, jeśli Panna Młoda będzie wyglądała tak samo jak w dniu ślubu. Nic jednak się nie stanie, jeśli będzie inaczej. Ważne, aby suknia ślubna była czysta. W związku z tym ważne jest, aby w przypadku sesji zdjęciowej odbywającej się kilka dni po ślubie wcześniej oddać suknie do prania. W końcu jest to zasadniczo nie duży koszt, a wyprany strój z pewnością będzie się prezentował o wiele lepiej. Tak samo powinno się postąpić z garniturem Pana Młodego. Ponadto warto jest zadbać o jakieś oryginalne dodatki do całej stylizacji. Może to być kolorowa wstążka lub piórka. Z pewnością będą stanowić wyjątkowy motyw na sesji ślubnej.

Rekwizyty

Przygotowując się do ślubnej sesji zdjęciowej warto jest zadbać o zabranie ze sobą wybranych rekwizytów. Mogą to być rękawice bokserskie, kolorowe parasolki, wspomniane powyżej piórka czy wstążki. Z pewnością stworzą pewnego rodzaju tło sesji. Przede wszystkim najważniejsze jest, aby odpowiednio wcześniej wybrać motyw przewodni sesji. Poniżej opisane zostaną najpopularniejsze sesje zdjęciowe.

sesja zdjęciowa

Pozowanie do zdjęć

Profesjonalne modelki doskonale wiedzą, jak zachowywać się przed obiektywem. Nie da się tego powiedzieć o osobach, które na sesję zdjęciową wybierają się być może po raz pierwszy w życiu. Dobrym sposobem okazuje się ćwiczenie przed lustrem. Można przybierać dowolne pozy, sprawdzać, jakie najbardziej nam odpowiadają. Należy jednak traktować to jako zabawę, patrzeć na swoje występy z lekkim przymrużeniem oka. Podczas sesji to fotograf będzie podpowiadał, jak należy się ustawić, jaką mieć minę. Wystarczy się go słuchać, a sesja z pewnością będzie udana. Nie oznacza to jednak, że nie można samemu dobierać pozycje. Najważniejsze jest, aby się nie stresować oraz mieć dobry nastrój. W końcu to również będzie widoczne na zdjęciach.

Gdzie może odbywać się sesja zdjęciowa?

Tutaj przede wszystkim należy powiedzieć, że sesja zdjęciowa może odbywać się w:

 • studiu fotograficznym,
 • plenerze.

Należy jednak wyraźnie powiedzieć, że pierwsza opcja jest bardzo rzadko wybierana. Większość osób decyduje się jednak na organizację sesji zdjęciowej w plenerze.

Organizacja sesji zdjęciowej w plenerze

Tutaj należy zauważyć, że jest to dość skomplikowana sprawa. Przede wszystkim chodzi o pogodę. Jak wiadomo jest dość kapryśna. Może okazać się, że mimo zapowiedzi w prognozie o tym, że dzień będzie słoneczny, pada deszcz. Trzeba zauważyć, że w zasadzie to żaden problem do przeprowadzenia sesji. Wręcz przeciwnie. Deszcz może być świetnym motywem. Wystarczy odpowiednio uchwycić krajobraz, ale to już zadanie fotografa. Poza pogodą, sporną kwestią jest wybranie odpowiedniego miejsca na sesje. Jakie są najpopularniejsze? Poniżej kilka przykładów:

 • las,
 • łąka,
 • morze,
 • góry,
 • park,
 • plac zabaw,
 • wesołe miasteczko,
 • dworzec.

Ponadto warto jest wykorzystać naturalne uroki pory roku, w której odbywa się sesja.

Sesja zdjęciowa w studio

Bardzo mało popularnym rozwiązaniem jest organizacja sesji zdjęciowej w studio. Przede wszystkim chodzi o fakt, że samo tło fotografii jest bardzo mało naturalne. Po prostu wydaje się sztuczne, a takie zdjęcia z pewnością nie będą atrakcyjne. Nie da się jednak zaprzeczyć, że studio ma jedną pozytywną cechę – praca fotografa nie jest uzależniona od warunków pogodowych.

Koszt sesji zdjęciowej

W zasadzie wszystko zależy od tego, jak długo będzie trwała sesja i gdzie się będzie odbywać. Może kosztować od 100 do 1000 złoty.

Zdjęcia: pixabay.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*