poduszeczki na obrączki
Dekoracje ślubne Inspiracje ślubne Przygotowania do ślubu Recenzje

Ślub – czym jest dla Nas?

Ślub czym jest dla mnie?

Na temat ślubu można powiedzieć bardzo dużo. Jednak gdzie tkwi jego istota? Co jest najważniejsze? Jak odnaleźć siebie? Poniżej wyjaśnienie znaczenia ślubu.

Ślub

Ślub jako przeżycie duchowe

Nie da się zaprzeczyć, że ślub to przede wszystkim przeżycie duchowe. Narzeczeni wstępując w związek małżeński niejako zaczynają nowy etap w życiu. Bardzo ważne jest, aby w tym dniu nie zapomnieć o tym, co najważniejsze. Narzeczeni powinni znaleźć czas dla siebie. W końcu to ich wielki dzień. Często duchowy aspekt ślubu jest pomijany. Dlaczego? Przede wszystkim chodzi o fakt, że narzeczeni mają w tym dniu mnóstwo rzeczy do zrobienia. Obowiązki związane są z organizacją ślubu oraz przyjęcia weselnego. Można powiedzieć, że w dniu ślubu narzeczeni mają mało czasu dla siebie. To bardzo przykre zjawisko. W końcu ślub powinien być właśnie głębokim przeżyciem duchowym.

Ślub w znaczeniu formalnym

Nie da się zaprzeczyć, że ceremonia ślubu ma również znaczenie w sensie formalnym. Narzeczeni zmieniają stan cywilny. Od tego momentu stają się mężem i żoną. Wiąże się z tym szereg obowiązków. W końcu ślub wywołuje skutki cywilnoprawne. Powstaje wspólnota majątkowa, obowiązek opieki nad małżonkiem. Nie wolno jest zapominać również o tych kwestiach.

Grafika: pixabay.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*