ślub w tajemnicy
Pomysł na ślub Porady ślubne Przygotowania do ślubu

Ślub w tajemnicy

Nie każda para marzy o tym, aby ślub był huczny. Są osoby, które nie chcą zapraszać przyjaciół, znajomych, a nawet najbliższej rodziny. W końcu wstąpienie w związek małżeński to przede wszystkim niezwykłe przeżycie duchowe.

Czy ślub w tajemnicy to dobre rozwiązanie?

Ślub w tajemnicy to z pewnością dobre rozwiązanie. Należy jednak pamiętać o tym, że na uroczystości muszą być obecni również świadkowie. To bardzo istotna kwestia. Wcale nie trzeba zapraszać najbliższej rodziny czy przyjaciół. Nie da się jednak zaprzeczyć, że niektóre osoby mogą poczuć się urażone. Szczególnie należy mieć tutaj na względzie rodziców. To właśnie dla nich może to być szczególnie przykre doświadczenie. Jednak ostateczna decyzja należy do narzeczonych. Jeśli chcą cichy ślub to nie ma w tym nic złego. Rodzina powinna to zrozumieć.

Wyjątkowa uroczystość

Mały kościół, on i on. W środku obecni tylko świadkowie i kapłan. Skromna suknia, elegancki garnitur, mała wiązanka kwiatów. Za księdzem powtarzają słowa przysięgi – ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską… – prawda, że to niesamowity scenariusz. Okazuje się, że cichy ślub może być bardzo romantyczny, owiany nutą tajemnicy. Z pewnością będzie to niezwykła uroczystość. Należy zwrócić tu uwagę na jeszcze jeden fakt – Para Młoda nie będzie musiała organizować przyjęcia weselnego, brać udziału w trudny przygotowaniach. Staną twarzą w twarz w kościele i patrząc sobie w oczy wypowiedzą te jakże magiczne słowa. W końcu cichy ślub to nie tylko zmiana  stanu cywilnego. To niezwykłe przeżycie duchowe. Niestety tego samego nie da się powiedzieć o hucznych przyjęciach – narzeczeni zazwyczaj są bardzo zmęczeni wszystkimi przygotowaniami, ponadto czują wielki stres – w końcu to na nich będzie skupiona uwaga wszystkich gości. W praktyce okazuje się, że narzeczonym trudno jest głęboko przeżyć tą jakże niezwykłą uroczystość. Muszą się skupić na wielu innych różnych rzeczach – żeby się nie pomylić, nie popełnić jakieś gafy.

[smart-grid row_height=”250″]

[/smart-grid]

Zastanów się nad miejscem uroczystości

Ślub to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego człowieka. Do uroczystości należy odpowiednio się przygotować. Bardzo ważne jest, aby zastanowić się, gdzie odbędzie się ślub. W końcu może to być kościół w najbliższej okolicy (tutaj uwaga – zapowiedzi ogłaszane są podczas Mszy Świętej w niedzielę) lub daleko, gdzieś w górach lub nad morzem. Oczywiście warto jest zastanowić się nad wynajęciem stolika w restauracji oraz rezerwacji noclegu w hotelu. W końcu po ślubie można od razu zorganizować podróż poślubną.

Mąż i żona to jedna dusza w dwóch ciałach

Najlepszych i najpiękniejszych rzeczy na świecie

nie można ani zobaczyć, ani dotknąć,

trzeba je poczuć sercem

H.Keller

Zdjęcia: pixabay.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*