suknie ślubne
Panna Młoda Porady ślubne Suknie ślubne

Sposób na tanią suknie ślubną

Każda Panna Młoda marzy o pięknej i wyjątkowej sukni ślubnej. Jednak ceny są bardzo wysokie. Szczególnie jeśli chodzi o zakupy w salonie mody ślubnej. Można jednak wyróżnić kilka tańszych rozwiązań. Wcale nie oznacza to, że gorszych. Wręcz przeciwnie. Tutaj należy wyróżnić suknie używane oraz pochodzące z wyprzedaży. Dobrym pomysłem jest również wypożyczenie sukni ślubnej. Jednak wszystkie rozwiązania mają wady i zalety.

Wyprzedaż sukni ślubnych

Zakup nowej sukni, prosto z salonu przecenionej o 50%? Tak – to możliwe. Wystarczy udać się do salonu w momencie, gdy organizowane będą wyprzedaże. Najczęściej jest to przełom czerwca oraz lipca. Można wyróżnić salony, gdzie suknie są przecenione przez cały rok. To z pewnością świetne okazje do zakupu.

Zalety zakupu sukni z wyprzedaży:

  • ceny sukni są o nawet o 50% niższe,
  • darmowe poprawki krawieckie,
  • przechowanie sukni do dnia ślubu.

Ponadto należy zwrócić uwagę na fakt, że klienci salonów ślubnych, którzy decydują się na zakup sukni mogą otrzymać bardzo korzystne rabaty na pozostały asortyment, jak na przykład welony czy buty. Na koniec należy dodać, że na wyprzedaże trzeba udać się jak najwcześniej. W końcu suknie podczas wyprzedaży bardzo szybko się sprzedają. Może okazać się, że wybrany model kupił ktoś przed nami.

Suknie ślubne używane

W Internecie można znaleźć wiele ofert sprzedaży sukni ślubnej. Zazwyczaj posiadają bardzo atrakcyjne ceny. Suknię można kupić już za 300 złoty. Natomiast droższe są suknie pochodzące od znanych projektantów. W takim przypadku za używaną suknie trzeba będzie zapłacić nawet kilka tysięcy złoty. Tutaj warto jest wskazać, że często zdarza się tak, że osoby sprzedające suknie dołączają za darmo różne dodatki, jak na przykład welon. Jednak takie rozwiązanie ma kilka wad. Do podstawowej ceny trzeba będzie doliczyć koszt związany z:

  • ewentualnymi poprawkami krawieckimi,
  • praniem sukni ślubnej.

W efekcie okazuje się, że łączny koszt zakupu sukni używanej będzie wynosił 500-1000 złoty. Bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na te pozornie nie ważne szczegóły. Może okazać się, że taniej będzie kupić suknie z wyprzedaży niż model używany.

Wypożyczalnie sukni ślubnych

Jest to również dobry sposób na znalezienie taniej sukni ślubnej. W końcu płaci się wyłącznie za wypożyczenie. Niestety większość dostępnych modeli to suknie z poprzednich sezonów, zazwyczaj nie modne. Oczywiście nie oznacza to, że w wypożyczalni nie można znaleźć prawdziwych perełek. Wystarczy trochę poszukać. Przy wypożyczeniu należy jednak pamiętać o tym, że suknia nie może zostać zniszczona. W praktyce oznacza to, że w zasadzie przez całe wesele trzeba będzie się pilnować. Nie da się zaprzeczyć, że lepszą alternatywą jest zakup sukni z wyprzedaży lub używanej. W takim przypadku nie trzeba przejmować się, że suknia się zniszczy. W końcu jest naszą własnością. Ponadto taką suknie będzie można później sprzedać i odzyskać część zainwestowanych pieniędzy.

Zdjęcie miniaturki: Pixabay.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*