suknie na wesele
Inspiracje ślubne Pomysł na ślub Porady ślubne

Jaką założyć suknie na wesele jako gość?

Nie da się zaprzeczyć, że osoby zaproszone na ślub i przyjęcie weselne często mają problem z doborem stroju na wesele. Poniżej kilka cennych wskazówek na temat wyboru odpowiedniej kreacji.

  1. Charakter przyjęcia.
  2. Fason, długość oraz materiał sukienki.
  3. Kolor sukienki.
  4. Alternatywy dla sukienki.

Charakter przyjęcia

Przy wyborze kreacji bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na charakter przyjęcia. Inną sukienką trzeba będzie wybrać na bankiet, a inną na wiejskie wesele. Jest to istotna kwestia, o której zapomina wiele osób. Nie wolno jest zapominać o zasadach obowiązujących przy wyborze odpowiedniego stroju do okazji. Oczywiście ślub to uroczystość, ale wesele może odbywać się w różnej formie. W związku z tym niemożliwe staje się jednoznacznie wskazanie, w co powinien być ubrany gość. W końcu kobieta w sukni wieczorowej lub mężczyzna w smokingu i wiejskie wesele to nienajlepsze połączenie.

Fason, długość oraz materiał

Wyróżnić można suknie proste, rozkloszowane, mocno dopasowane. Oczywiście nie da się wyróżnić najlepszego fasonu. Wszystko zależy od sylwetki. Ponadto każda kobieta wie, w jakiej sukience czuje się najlepiej. To właśnie jest najważniejsze kryterium wyboru. W sukience przede wszystkim trzeba czuć się swobodnie. Nie może krępować lub ograniczać ruchów. Najbardziej kłopotliwe okazuje się określenie, jaką długość powinna mieć sukienka. Wyróżnić można sukienki mini, midi oraz maxi. Tutaj należy zaznaczyć, że najważniejsze jest, aby kreacja nie była zbyt krótka. Najlepsze są fasony midi oraz maxi. Tutaj warto jest zwrócić uwagę na jeszcze jeden szczegół – dekolt. Nie może być zbyt głęboki. Takie sukienki są po prostu wyzywające. W końcu nie o taką stylizację chodzi. Na koniec kilka słów na temat materiału, z którego będzie wykonana sukienka. Tutaj najważniejsze jest, aby materiał był naturalny. Najbardziej powszechną tkaniną jest bawełna. Raczej należy wykluczyć sukienki poliestrowe, które nie przepuszczają powietrza.

Kolor sukienki

Tutaj w zasadzie nie ma żadnych ograniczeń. Można zdecydować się na sukienkę zieloną, niebieską, różową lub czarną. Jednak bardzo ważne jest, aby zauważyć, że biel zarezerwowana jest dla Panny Młodej. Oczywiście nie stanie się nic złego, jeśli jako gość założysz białą sukienkę. Warto jest jednak mieć tę kwestię na uwadze.

Alternatywy dla sukienki

Tutaj przede wszystkim należy wyróżnić kostiumy – czyli zestawy składające się z spódnicy, marynarki, bluzki oraz kombinezony. Te drugie w ostatnim czasie stały się bardzo popularne. Są świetną alternatywą dla sukienki. Nad wybraniem takiej stylizacji powinny zastanowić się osoby, które chcą wyglądać oryginalnie, ale zarazem elegancko i stosownie do okazji. Taki ubiór to fantastyczny pomysł.

Mówimy tak:

[smart-grid row_height=”400″]

[/smart-grid]

Mówimy nie:

[smart-grid row_height=”250″]

[/smart-grid]

Zdjęcia: pixabay.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*