Atrakcje weselne Inspiracje ślubne

TOP 6 atrakcje ślubne

Wybór odpowiednich atrakcji jest bardzo ważny. Należy jednak rozróżnić atrakcje po ceremonii zaślubin, w trakcie przyjęcia weselnego, podczas oczepin. W każdym momencie organizowane są różne konkursy i zabawy dla gości. Poniżej kilka propozycji.

  1. Wypuszczenie gołębi przez Nowożeńców.
  2. Wypuszczenie motyli przez Nowożeńców.
  3. Konfetti.
  4. Bańki mydlane.
  5. Obsypanie Pary Młodej ryżem, pieniędzmi lub płatkami róż.
  6. Spotkanie z kominiarzem.

W poniższym opracowaniu znaleźć będzie można informacje na temat rozwiązań tradycyjnych oraz bardziej nieszablonowych, oryginalnych.

Wypuszczanie gołębi przez Nowożeńców

Nie da się zaprzeczyć, że para białych gołębi jest symbolem miłości. Nowożeńcy bardzo często decydują się na ich wypuszczenie bezpośrednio po uroczystości zawarcia związku małżeńskiego. Należy zastanowić się nad liczbą gołębi oraz sposobem wypuszczenia. Koszt takiej atrakcji wynosi od 200 – 600 złoty.

Wypuszczenie motyli przez Nowożeńców

W ostatnim czasie to coraz popularniejsze rozwiązanie. Nie da się zaprzeczyć, że Para Młoda w towarzystwie tysięcy kolorowych motyli to niezwykłe widowisko. Niestety koszt jest dość wysoki. Za 1000 motyli trzeba będzie zapłacić około 5000 złoty. Ponadto dużo zależy od warunków pogodowych. Nie można wypuścić motyli w deszcz czy zimą. To bardzo ważny szczegół, o którym zapomina wiele osób.

Konfetti

Konfetti to bardzo efektywna atrakcja. Wystarczy zakupić kilka tub. Koszt nie powinien przekroczyć 100 – 200 złoty. Jest to jedno z najtańszych i zarazem najbardziej ciekawych rozwiązań. Warto jest zastanowić się nad tą alternatywą.

Bańki mydlane

Bańki mydlane atrakcja tylko dla dzieci? Nie koniecznie. To również świetna atrakcja podczas ślubu. Wystarczy wynająć agregat do wytwarzania baniek mydlanych. Sam koszt jest stosunkowo nie duży. Oscyluje w granicach 200 złoty. Można również zastanowić się nad taką atrakcją w trakcie przyjęcia – podczas pierwszego tańca, podziękowań dla rodziców.

Obsypanie Pary Młodej ryżem lub pieniędzmi, płatkami róż

To atrakcja, której organizatorem są zaproszeni gości. Można również pomyśleć o zakupie płatków róż i poprosić kogoś z rodziny, aby po wyjściu z kościoła rozdał je zaproszonym osobom i poprosił o obsypanie nimi Pary Młodej. Tutaj należy wspomnieć kilka słów o sypanie ryżem i pieniędzmi. Jest to zwyczaj, a samo obsypanie Nowożeńców ma im przynieść szczęście. To świetne alternatywy dla wypuszczenia gołębi, motyli, konfetti czy baniek mydlanych.

Spotkanie z kominiarzem

Jest to mało popularne rozwiązanie. Na czym polega? Przed kościołem lub Urzędem Stanu Cywilnego na Nowożeńców czeka kominiarz, ubrany w strój roboczy. Składa parze życzenia, przekazuje dyplom oraz kwiaty. To fantastyczna alternatywa dla osób, które szukają nieszablonowych, oryginalnych atrakcji. Dlaczego właśnie kominiarz? Przede wszystkim chodzi o fakt, że przynosi szczęście. Koszt takiej atrakcji to około 200 złoty.

Zdjęcia: pixabay.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*