fryzury slubne 2017
Inspiracje ślubne Porady ślubne Przygotowania do ślubu

Top fryzury ślubne w 2017 roku dla niej i dla niego

Fryzury ślubne w 2017

Dobór odpowiedniej fryzury może okazać się równie skomplikowany jak zakup sukni ślubnej czy bukietu. Nie da się zaprzeczyć, że podjęcie decyzji może okazać się niezwykle trudne. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na fakt, że o włosy warto jest zadbać długi okres czasu przed ślubem. W końcu, aby włosy lśniły i pięknie się prezentowały nie wystarczy jedna wizyta u fryzjera. Oczywiście wszelkie niedoskonałości da się ukryć w przypadku, gdy włosy będą upięte. Zupełnie inaczej jest w przypadku, gdy Panna Młoda chce mieć włosy rozpuszczone lub posiada krótkie włosy. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zadbanie o włosy jak najwcześniej. Należy zauważyć, że jedna wizyta u lekarza tak naprawdę nie zmienia dużo. Czasami potrzeba kilku profesjonalnych zabiegów, aby włosy prezentowały się niezwykle pięknie. W poniższym artykule poruszymy również kwestię męskich fryzur. Nie da się zaprzeczyć, że to kobiety przede wszystkim zwracają uwagę na wygląd włosów, stosują przeróżne zabiegi. Mężczyźni inaczej podchodzą to tematu włosów. Oczywiście nie wszyscy. Wyróżnić można mężczyzn, którzy bardzo dużą uwagę przywiązują do dbania o włosy. Najczęściej mężczyźni decydują się odwiedzić fryzjera dopiero w dniu ślubu. Często również nie mają jeszcze wybranej konkretnej fryzury. Tutaj warto jest zwrócić uwagę na fakt, że czasami zdarza się również tak, że to przyszła Panna Młoda wybiera fryzurę dla Pana Młodego. Niemniej jednak wszystkie kwestie dotyczące fryzur kobiet i mężczyzn przedstawione zostaną poniżej.

O włosy warto dbać zawsze!

O włosy należy dbać zawsze. Wiele czynności, np. farbowanie, trwała ondulacja, prostowanie, powoduje, że włosy się niszczą. Nic więc dziwnego, że konieczne jest stosowanie odpowiednich zabiegów. Wyróżnić można wiele czynności, które mogą być wykonane w domu, ale należy również wskazać profesjonalne zabiegi wykonane przez specjalistów. Na początku kilka słów na temat zabiegów, które można wykonać w domu. Przede wszystkim należy tutaj wskazać stosowanie odpowiednich szamponów, odżywek oraz prostych zabiegów, np. stosowanie płukanek ziołowych, masowanie skóry głowy odpowiednimi narzędziami do masażu, częste podcinanie zniszczonych końcówek. Oczywiście jedną z najlepszych metod na dbanie o włosy jest ograniczenie zabiegów, które je niszczą. Przede wszystkim chodzi tutaj o częstotliwość ufarbowań, stosowanie lakierów do włosów, pianek. To preparaty, które dość mocno niszczą włosy, źle wpływają na ich kondycję. Oczywiście warto jest również wspomnieć kilka słów na temat stosowania specjalistycznych zabiegów, wykonywanych przez specjalistę. Tutaj należy wskazać zabiegi keratynowe, ultradźwiękami i podczerwienią, zabiegi rekonstrukcji włosów. Oczywiście są to zabiegi wykonywane w profesjonalnych salonach. Z pewnością warto jest zdecydować się na któryś z tych zabiegów około miesiąca przed ślubem. Oczywiście można pomyśleć również o pełnym cyklu zabiegów, które będą odbywać się regularnie. Jednak w takim przypadku warto jest odpowiednio wcześniej ustalić takie kwestie z fryzjerem. Ważne jest, aby odpowiednio zaplanować zabiegi kosmetyczne, wykonanie próbnej fryzury tak, aby ze wszystkim zdążyć przed ślubem, a efekt zabiegów był widoczny na ślubie.

Wyjątkowa fryzura dla wyjątkowej Panny Młodej

Wyróżnić można wiele pięknych i niezwykłych fryzur ślubnych. Wybór jest niezwykle trudny, należy zauważyć, że jeszcze do niedawna „szablonowa” Panna Młoda powinna posiadać długie włosy i piękny welon. Obecnie coraz częściej odchodzi się od tradycji. Panny Młode decydują się na bardziej odważne stylizacje, rezygnują z welonu na rzecz toczków, opasek i innych ozdób.

Fryzury dla kobiet z długimi włosami

To właśnie kobiety, które mają długie włosy mogą wybierać pomiędzy przeróżnymi fryzurami. W końcu długie włosy można dowolnie upinać i tworzyć przepiękne uczesania. Należy również zauważyć, że Panny Młode z długimi włosami bardzo często rezygnują z upięć i wolą mieć rozpuszczone włosy, lekko pokręcone. Z pewnością jest to fantastyczna stylizacja. Tutaj należy zwrócić uwagę na fakt, że to właśnie kobiety, które planują mieć włosy rozpuszczone powinny odpowiednio wcześniej poddać się zabiegom, które sprawią, że włosy będą lśniące i mocne. Z pewnością warto jest skorzystać z rad profesjonalnych stylistów, którzy doradzą, w jaki sposób należy dbać o takie włosy. Zniszczone włosy mogą nie prezentować się zbyt dobrze. Nawet jeśli fryzjerka dołoży wszelkich starań w celu ożywienia włosów. Odpowiednio wcześniej należy również zaplanować koloryzację. Oczywiście farbowanie włosów nie powinno mieć miejsca w dniu ślubu czy dzień przed. Najlepiej jeśli farbowanie będzie zaplanowane na około 2 tygodnie przed ślubem. Dzięki temu kolor w dniu ślubu będzie naturalny, żywy.

Galeria modnych fryzur, włosy długie:

[smart-grid row_height=”350″]

[/smart-grid]

Na pierwszej fotografii mamy przykład klasycznej, prostej fryzury. Przepiękne, długie włosy, lekko pofalowane, delikatnie spięta górna część włosów. Nie da się zaprzeczyć, że jest to klasyczna, prosta fryzura, zarazem pełna uroku i wdzięku. Panny Młody z długimi i zadbanymi włosami z pewnością powinny zastanowić się właśnie nad takim uczesaniem. Fryzura jest tak lekka i delikatna, że w zasadzie nie są potrzebne żadne ozdoby, które mogłyby dać odwrotny efekt, przytłoczyć fryzurę, sprawić, że efekt fryzury byłby zasłonięty przez sztuczny dodatek. Wbrew pozorom bez zastosowania żadnego dodatkowego elementu można stworzyć wyjątkową, piękną i prostą fryzurę. Takie upięcie włosów idealnie będzie komponować się z sukniami delikatnymi, prostymi, gdzie nie ma zbyt dużo dodatków. Jest to idealna fryzura do prostej sukni z dekoltem na plecach.

Na drugiej fotografii mamy kolejny przykład przepięknej prostej fryzury. Długie włosy są delikatnie upięte z boku głowy. Lekko pofalowane, delikatnie ułożone. Jedyną ozdobę stanowi stroik z kwiatów umieszczony z lewej strony. Z pewnością taka ozdoba to fantastyczne dopełnienie fryzury. Nie da się zaprzeczyć, że można tutaj również zastosować inne ozdoby, np. grzebienie czy spinki. Tak naturalną fryzurę najlepiej będzie dopełniać to co naturalne, dlatego w roli stroika fantastycznie sprawdzą się żywe kwiaty. Należy również zauważyć, że sztuczne ozdoby mogłyby nieco przytłoczyć fryzurę, sprawić, że stałaby się ciężka i nienaturalna. Taka fryzura będzie szczególnie dobrze komponować się z klasycznymi sukniami ślubnymi, delikatnymi, fason w kształcie litery A, empire. Z pewnością jest to jedno z najlepszych rozwiązań.

Na trzeciej fotografii mamy przykład luźno upiętych włosów, a efekt końcowy uwieńcza wplecenie między włosy sztucznej ozdoby. Włosy są delikatnie upięte, sprawiają wrażenie pozostawania w lekkim nieładzie. Zaprezentowana fryzura dość mocno różni się od tych, zaprezentowanych powyżej, również zasługuje na uwagę. Jest to pozornie proste upięcie, niemniej jednak nieodłącznym elementem jest ozdoba, która nadaje fryzurze specyficznego charakteru. Upięcie jest tak efektowne, że aż trudno oderwać od niego wzrok. Tutaj należy zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestie. Wybrana ozdoba stanowi integralną część fryzury. Inna ozdoba, w szczególności mniejsza mogłaby się w takiej sytuacji nie sprawdzić. Najważniejsze jest, aby to ozdoba dopełnia całą fryzurę. Takie uczesanie najpełniej będzie prezentować się przy sukni z głębokim dekoltem na plecach. Mniej ważny jest sam fason sukni czy ilość zdobień. Najważniejsze, aby fryzura była odpowiednio wyeksponowana. Takiego upięcia z pewnością nie warto jest chować pod welonem – w takim przypadku warto byłoby zastanowić się nad rezygnacją z welonu.

Czwarta fotografia i czwarty przykład prostej i delikatnej fryzury. Kilka pasemek włosów jest delikatnie upiętych, natomiast reszta włosów rozpuszczona, delikatnie pofalowana. To również bardzo ciekawa fryzura. Fantastycznym dopełnieniem takiej fryzury będzie delikatna ozdoba. Może to być biżuteria lub inny sztuczny element, ewentualnie żywe kwiaty. Należy jednak pamiętać o tym, że ozdoba musi pasować do pozostałych elementów biżuterii, którą zdecyduje się założyć Panna Młoda. Taka fryzura idealnie będzie komponować się z klasycznymi sukniami ślubnymi, ale będzie pasować również do bardziej zdobnych sukienek ślubnych typu princessa.

[smart-grid row_height=”350″]

[/smart-grid]

Na fotografiach przedstawione zostały wyjątkowe upięcia, gdzie każdy włos ma swoje miejsce. Wskazane fryzury są bardzo przemyślane, nie ma tu mowy o luźnym upięciu, przypadkowym ułożeniu włosów. To niezwykle efektowne, ale i pracochłonne uczesania. Dopełnieniem takich fryzur mogą być ozdoby sztuczne lub stroiki z żywych kwiatów. Bardzo ważna jest jeszcze jedna kwestia. Są to fryzury idealnie poukładane, które oczywiście przepięknie się prezentują. Jednak przy takich fryzurach należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Jest niewielka, bardzo cienka różnica pomiędzy delikatnym, uporządkowanym upięciem a „weselną fryzurą” – kojarzoną przede wszystkim z kiczowatym upięciem, składającym się najczęściej z loków, grubej warstwy lakieru i świecącego się brokatu. Przedstawione na fotografiach upięcia są delikatne, ale zarazem szykowne. Szczególnie pięknie będą prezentować się w połączeniu z eleganckimi stylizacjami. Panny Młode, w prostych, klasycznych sukniach ślubnych, delikatnie zdobionych z pewnością powinny zastanowić się nad takimi fryzurami. Z pewnością będą stanowić idealne dopełnienie stylizacji. Warto podkreślić, że takie „poukładane” fryzury są coraz mniej popularne. Nie da się zaprzeczyć, że królują fryzury, gdzie włosy są luźno upięte, a fryzura niezwykle lekka i delikatna. Poniżej prezentujemy kilka takich właśnie fryzur.

[smart-grid row_height=”350″]

[/smart-grid]

Przepiękne przykłady uczesań, niestandardowych, lekkich, delikatnych. Należy zauważyć, że właśnie takie fryzury są w tym sezonie najmodniejsze. Prawda, że wyjątkowo się prezentują? Z pewnością warto jest zastanowić się właśnie nad takim upięciem. Przede wszystkim należy zauważyć, że są to bardzo ciekawe uczesania, które pasują praktycznie do każdej stylizacji Panny Młodej. Lekkie i zwiewne – te dwie cechy chyba najlepiej charakteryzują takie uczesania. Takie uczesanie będzie pasować bez względu na to, czy Panna Młoda zdecyduje się założyć suknię klasyczną prostą, princessę czy bardziej nowoczesny fason. Luźne upięcia warto jest uzupełnić jakimś elementem ozdobnym. Może to być stroik z żywych kwiatów lub jakiś element sztuczny. Najważniejsze, aby ozdoba nie przesłoniła efektu końcowego uczesania – to znaczy, że ozdoba ma dopełniać fryzurę. Tutaj należy wskazać, że trzeba już podczas wykonywania próby fryzury ślubnej zabrać ze sobą do fryzjera wybraną ozdobę. Dzięki temu można będzie zobaczyć, jak prezentuje się wybrane uczesanie wraz z ozdobą, w jakim miejscu najlepiej będzie umieścić taką ozdobę, czy nie należy poszukać innego przedmiotu, który będzie bardziej pasował do wybranego uczesania. Trudno jest mówić o wprowadzaniu jakiś zmian dopiero w dniu ślubu. O wszelkie ozdoby należy kupić jak najwcześniej.

[smart-grid row_height=”450″]

[/smart-grid]

Warkocze, warkocze i jeszcze raz warkocze. Takie uczesania chyba nigdy się nie znudzą. Należy zauważyć, że warkocze były, są i z pewnością już zawsze będą modne. Fryzury z warkoczami prezentują się niezwykle ciekawie. Nieważne, czy warkocz jest tylko dodatkiem do upięcia, czy wszystkie włosy są splecione. Tutaj należy zwrócić uwagę na fakt, że warkocz dodaje kobiecie wdzięku i uroku. Fryzury z warkoczami mogą być dodatkowo ozdobione delikatnymi wsuwkami, spinkami czy stroikami z kwiatów. Z pewnością będzie to fantastyczne dopełnienie całej fryzury. Fryzury z warkoczami z pewnością będą pasować do wszystkich rodzajów stylizacji. Nie da się zaprzeczyć, że warto jest zastanowić się nad takim uczesaniem.

[smart-grid row_height=”350″]

[/smart-grid]

Nie da się zaprzeczyć, że jeszcze do niedawna rzadko kiedy można było zobaczyć Pannę Młodą w krótkich włosach. Dziś ten trend zupełnie się zmienił. Panny Młode nie boją się prezentować siebie. Coraz częściej decydują się na oryginalne fryzury. Panny Młode w krótkich włosach prezentują się przepięknie. W takim przypadku bardzo ważny jest dobór odpowiedniej ozdoby do włosów. Takie elementy świetnie komponują się z krótkimi włosami. To niejako przełamanie chłopięcego stylu, z którym kojarzą się krótkie fryzury, przepiękną ozdobą. Należy również dobrać odpowiednie nakrycie głowy. Nie da się zaprzeczyć, że z krótkimi fryzurami fantastycznie będzie komponował się welon, ale może to być również toczek czy woalka.

Wyjątkowe nakrycia głowy dla Panny Młodej

Wyróżnić można kilka nakryć głowy, które może mieć na sobie Panna Młoda. Nie da się zaprzeczyć, że klasycznym oraz najbardziej powszechnym rozwiązaniem jest welon. Kiedyś trudno było spotkać Pannę Młodą bez welonu. Dzisiaj czasy się zmieniły. Coraz częściej można spotkać Pannę Młodą, która nie nosi welonu lub wybiera zupełnie inne nakrycie głowy. Przede wszystkim należy tutaj wskazać toczki, fascynatory. Najczęściej jednak Panny Młode decydują się zrezygnować z noszenia w ogóle jakichkolwiek nakryć głowy, jedyną ozdobę stanowią elementy będące dopełnieniem fryzury ślubnej.

Welony, fascynatory, toczki, woalki

To jedne z najpopularniejszych nakryć głowy. Oczywiście na początku kilka słów na temat welonu, że jest to tradycyjne rozwiązanie. Niektóre osoby, szczególnie starsze, nie wyobrażają sobie inaczej Panny Młodej, jak właśnie w welonie. Trend ten jest szczególnie widoczny w niektórych rejonach Polski. W większych miastach, np. Warszawie, Panny Młode decydują się na bardzo oryginalne stylizacje i nie boją się zrezygnować z zakładania welonu na rzecz innego nakrycia głowy. Wśród owych innych nakryć głowy należy przede wszystkim wyróżnić toczki, woalki oraz fascynatory. To kolejne popularne rozwiązania, jednak o wiele rzadziej spotykane niż welon. Powszechnie takie nakrycia głowy przede wszystkim kojarzą się z Pannami Młodymi, które po raz kolejne wychodzą za mąż. Nie ma żadnych przeszkód, aby takie nakrycie głowy wybrała kobieta, która po raz pierwszy bierze ślub. Najważniejsze jest, aby przyszła Panna Młoda dobrze przemyślała swoją stylizację. Nie zawsze welon czy toczek pasują do wybranej fryzury czy sukni ślubnej. Należy pamiętać o tym, że najważniejsze jest połączenie wszystkich elementów, a nie tylko prezentacja poszczególnych elementów, gdzie w połączeniu mogą nie stanowić spójnej całości.

[smart-grid row_height=”350″]

[/smart-grid]

Ozdoby do włosów

W ostatnim czasie Panny Młode coraz częściej decydują się na rezygnację z założenia welonu czy innego nakrycia głowy, a jedyną ozdobę stanowi biżuteria, spinki, grzebienie czy inne elementy, które przede wszystkim służą jako dopełnienie fryzury. Wyróżnić można niewielkie elementy, ale również duże i okazały ozdoby. Na wybór odpowiedniej ozdoby do włosów wpływ ma wiele czynników. Przede wszystkim chodzi tutaj o wybraną przez Pannę Młodą stylizacje, ale również fryzurę czy suknie ślubną. Najważniejsze, aby wszystkie elementy do siebie pasowały. Gdy Panna Młoda rezygnuje z welonu czy innego nakrycia głowy to w takim przypadku wybrana ozdoba będzie zwracała szczególną uwagę. Jest to jedna z najbardziej istotnych kwestii. W związku z powyższym należy bardzo dokładnie i szczegółowo dobierać wszelkie elementy stylizacji. Przy doborze ozdoby do włosów należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Przede wszystkim trzeba dopasować ozdobę do pozostałej biżuterii, którą będzie nosiła Panna Młoda. Tutaj chodzi o wybrany motyw, np. roślinny, ale również kolor ozdoby – jeśli Panna Młoda zakłada złotą biżuterię to ozdoba również powinna mieć kolor złoty. To w zasadzie najważniejsze zagadnienie. Należy pamiętać również o tym, że Panna Młoda nie powinna „świecić się jak choinka” – mocno ozdobiona suknia, ogromna i świecąca się biżuteria, niebotyczna ozdoba we włosach. Z pewnością nie jest to przemyślany dobór wszystkich elementów. Wbrew przeciwnie. Najlepiej, jeśli Panna Młoda zachowa umiar w doborze elementów ozdobnych. Poza biżuterią Panna Młoda może również zdecydować się na wybór stroika do włosów wykonanego z żywych kwiatów. Taka kompozycja również przepięknie się prezentuje. To właśnie żywe kwiaty nadają fryzurze najbardziej wyjątkowy charakter.

[smart-grid row_height=”350″]

[/smart-grid]

Fryzury ślubne dla kobiet – podsumowanie

Podsumowując – przy wyborze fryzury ślubnej przede wszystkim należy wziąć pod uwagę:
• fakt, że o włosy należy zacząć dbać jak najwcześniej. Najlepiej jeśli będzie to kilka miesięcy przed ślubem,
• bardzo ważne jest wykonanie próbnej fryzury ślubnej. Tylko w taki sposób można ocenić, czy dane upięcie nam pasuje,
• ozdoby stanowią integralną część fryzury. Dosłownie oznacza to, że dobór odpowiedniego elementu ozdobnego jest niezwykle ważny,
• w dzisiejszych czasach Panny Młode coraz częściej rezygnują z zakładania welonu. Jeśli również zastanawiasz się nad taką ewentualnością, pamiętaj, że istnieje wiele różnych nakryć głowy.

Tego robić jest nie wolno:

• poddawać się koloryzacji w dniu ślubu,
• obcinać grzywkę czy włosy w dniu ślubu – należy pamiętać o tym, że potrzebny jest czas, aby przyzwyczaić się do nowej fryzury,
• wybierać fryzurę dopiero w dniu ślubu.

A co z fryzurą na poprawiny?

Panna Młoda również w trakcie poprawin chce się dobrze prezentować. W takim przypadku Panny Młode najczęściej same wykonują fryzurę na poprawiny. W związku z powyższym, chcielibyśmy zaprezentować kilka prostych fryzur krok po kroku, które przepięknie się prezentują, a zarazem mogą być szybko wykonane. W Internecie można znaleźć mnóstwo inspiracji na fryzury krok po kroku. Ważne jest, aby jeszcze przed poprawinami kilkukrotnie spróbować samemu wykonać takie uczesanie. Należy pamiętać o zakupie potrzebnych spinek, gumek. To kolejna bardzo istotna kwestia. Panny Młode po prostu zapominają o przygotowaniu fryzury na poprawiny, przede wszystkim skupiają się na uczesaniu ślubnym. Okazuje się, że dzięki odpowiedniemu przygotowaniu można wykonać przepiękne uczesanie na poprawiny.

[smart-grid row_height=”350″]

[/smart-grid]

Modna fryzura dla panów

Pan Młody również powinien prezentować się niezwykle elegancko i pięknie. Dobór odpowiedniej fryzury jest niezwykle ważnym elementem stylizacji. Oczywiście panowie nie muszą wykonywać fryzur próbnych – chociaż mogą! Najważniejsze jest, aby pamiętali o tym, że odpowiednio wcześniej powinni przestać obcinać włosy, aby te były odrobinę dłuższe i można było wykonać z nich wybraną fryzurę. Bardzo ważne, aby zauważyć, że przyszły Pan Młody nie powinien obcinać włosów dopiero w dniu ślubu. Najlepiej jeśli uda się do fryzjera kilka dni wcześniej. Dzięki takiemu działania do czasu ślubu włosy trochę urosną i zrównają się. Wśród najpopularniejszych fryzur dla Panów Młodych przede wszystkim należy wyróżnić obcięcie, gdzie dół jest krótki obcięty, a góra głowa jest nieco dłuższa. Modne są również wśród mężczyzn dłuższe włosy, sięgające mniej więcej do ramion. Należy jednak pamiętać o tym, że przyszły Pan Młody, który ma dłuższe włosy powinien o nie odpowiednio zadbać. Tutaj należy przede wszystkim uwzględnić zabiegi odbudowujące włosy, ale również delikatne podcięcie końcówek włosów kilka dni przed ślubem.

[smart-grid row_height=”350″]

[/smart-grid]

Zdjęcia: www.etsy.com

Zdjęcia: pinterest.com

Zdjęcia: www.arthairstudio.pl

Zdjęcie miniaturki: Pixabay.com

2 komentarze

  1. Świetne inspiracje 🙂

  2. no myślę, że każda para młoda powinna zerknąć na ten artykuł. Wiele ciekawych pomysłów i inspiracji . 😀

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*