winietka
Dekoracje ślubne Inspiracje ślubne Porady ślubne

Winietki, czyli jak odpowiednio dobrać miejsca gościom?

Nie da się zaprzeczyć, że dobór miejsc dla gości to bardzo skomplikowana kwestia. Należy pamiętać o wielu zasadach. Jeszcze do niedawna winietki były mało popularne. Spotkać było można opinie, że jest to na siłę wybieranie miejsc dla gości, usadzanie wbrew ich woli. Jednak nie da się zaprzeczyć, że winietki są coraz bardziej popularne i ciągle zyskują nowych zwolenników. Dziś trudno jest wyobrazić sobie przyjęcie weselne, na którym nie byłoby ustawionych na stołach winietek. Czasy, kiedy to goście ścigali się, aby jak najszybciej dotrzeć na salę weselną i zająć dogodne miejsca już dawno się skończyły. Niektóre osoby wręcz zajmowały cały ciąg krzesełek, aby dopilnować miejsca dla najbliższych.

Babcia nie może siedzieć obok tej cioci” – jak wybrać miejsca i nie zwariować?

Wybór odpowiednich miejsc dla gości okazuje się bardzo skomplikowany. Ma na to wpływ wiele czynników. Przede wszystkim należy uwzględnić, jakie osoby utrzymują ze sobą bliższy kontakt, a które są ze sobą pokłócone. To jedna z najważniejszych kwestii. W końcu nie można posadzić obok siebie osób, które od kilku lat ze sobą nie rozmawiają, a każda próba ugody kończy się kłótnią. Ponadto osoby młode często nie chcą siedzieć blisko swoich rodziców. Warto jest uwzględnić to przy usadzaniu gości. Często Nowożeńcy usadzają gości zgodnie z wiekiem. To również dobre rozwiązanie. Babcia z pewnością będzie lepiej czuła się w towarzystwie starszych osób, niż młodzieży. Osoby, które mają wątpliwości przy usadzaniu gości powinny poprosić o pomoc, najlepiej rodziców. Nie można jest sadzać obok siebie obcych osób na chybił trafił. W końcu to Nowożeńcom powinno najbardziej zależeć na tym, aby goście dobrze czuli się na przyjęciu weselnym.

Niezwykły element dekoracyjny

Winietki w klasycznej formie to karteczki z imieniem oraz nazwiskiem gościa. Obecnie wyróżnić można o wiele ciekawsze winietki. Tutaj przede wszystkim należy wskazać różnego rodzaju ozdoby z papieru, plastiku czy elementy roślinne. Okazuje się, że winietki mogą stanowić przepiękną ozdobę stołu weselnego. To kolejna zaleta, która potwierdza tezę, że warto jest umieścić na stołach winietki. Wybór formy należy do Nowożeńców.

[smart-grid row_height=”250″]

[/smart-grid]

Zdjęcia: Etsy.com

Zdjęcie miniaturki: Pixabay.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*