wódka na wesele
Atrakcje weselne Porady ślubne Przygotowania do ślubu

Wódka na wesele, ile kupić?

Wybór alkoholu na wesele wcale nie należy do najprostszych. Najtrudniejsze okazuje się podjęcie decyzji o wyborze marki. W końcu na rynku dostępnych jest wiele różnych produktów. Kilka rad na temat wódki na wesele poniżej.

Bo najważniejszy jest smak

Trudno jest jednoznacznie określić, która wódka jest najlepsza. Nie da się zaprzeczyć, że każdy ma jakieś wybrane marki, które preferuje. Tutaj szczególnie należy zwrócić uwagę na cenę. Można wyróżnić wódki, które mieszczą się w określonym przedziale:

  • produkty wysokiej jakości – koszt jednej 0,5 litrowej butelki wódki będzie wynosił ponad 30 złoty,

  • produkty średniej jakości: koszt zakupu 0,5 litrowej butelki będzie wynosił 20-30 złoty,

  • produkty niskiej jakości: koszt zakupu 0,5 litrowej butelki będzie wynosił poniżej 20 złoty.

Narzeczeni najczęściej decydują się na zakup produktów średniej lub wysokiej jakości. Bardzo ważne jest, aby nie mieszać różnych rodzajów wódek. Należy zakupić wszystkie produkty jednej marki. To bardzo istotna kwestia.

wódka na wesele

Obliczenie potrzebnej ilości alkoholu

Ile wódki trzeba kupić? To jedna z najtrudniejszych decyzji, jaką muszą podjąć narzeczeni. Zazwyczaj stosuje się przelicznik – pół litra wódki na osobę lub 0,7 litra wódka na osobę w przypadku wesela z poprawinami. Oczywiście należy do otrzymanego wyniku doliczyć około 20-30 butelek. Przede wszystkim chodzi o pewnego rodzaju zabezpieczenie. W końcu wódki nie może zabraknąć. Byłaby to wyjątkowo niezręczna sytuacja. Ponadto wódka będzie stanowić prezent w konkursach. Należy uwzględnić te kwestie przy podejmowaniu decyzji o ilości alkoholu, którą trzeba będzie zakupić.

Dekoracje butelek z wódką

To istotny szczegół, o którym zapomina wiele osób. Warto jest zastanowić się nad tym, jakie ozdoby wybrać. Tutaj należy przede wszystkim wspomnieć o karteczkach, na których napisane są krótkie, żartobliwe wierszyki. To jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Ponadto szyjki od butelek mogą być po prostu ozdobione kolorowymi kokardkami lub wstążeczkami. Warto jest również wspomnieć kilka słów na temat ozdób, które są miniaturkami sukienki ślubnej lub garnituru. To również fantastyczny pomysł na ozdobienie butelek z alkoholem.

Wesele bez alkoholu?

Oczywiście istnieje taka ewentualność. Warto jest się nad nią zastanowić. Jednak z pewnością niektórym osobom trudno będzie zaakceptować taki wybór. Powszechnie przyjęte jest, że alkohol znajduje się na przyjęciu. To goście decydują, czy będą go spożywać, czy nie. Narzeczeni mają jednak prawo zdecydować o tym, że przyjęcie weselne będzie bezalkoholowe. To mało popularne rozwiązanie.

Grafika: pixabay.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*