bukiet ślubny
Inspiracje ślubne Panna Młoda Porady ślubne Przygotowania do ślubu

Wybieramy bukiet ślubny – najważniejsze informacje

Bukiet ślubny – nie da się zaprzeczyć, że jest to jeden z najważniejszych bukietów w życiu. Wybór odpowiedniego bukietu może okazać się bardzo skomplikowany. Równie trudny jak wybór sukni ślubnej, fryzury czy innych dodatków do stroju. Na taki stan rzeczy ma wpływ kilka elementów. Tutaj przede wszystkim należy zauważyć, że bukiet powinien wizualnie pasować nie tylko do stylizacji Panny Młodej, ale również dekoracji kościoła czy sali weselnej. Podjęcie ostatecznej decyzji utrudnia również bardzo szeroki wybór. W kwiaciarniach można spotkać wiele ciekawych wzorów. Florystki prześcigają się w pomysłach na ciekawe połączenie kwiatów. Warto jest jednak zauważyć, że bukiet ślubny może być wykonany nie tylko z kwiatów – bardzo ciekawe kompozycje są tworzone z sztucznych elementów, papieru. To wyjątkowe i niezwykle oryginalne alternatywy dla wiązanek z żywych kwiatów. Tutaj należy zwrócić uwagę na fakt, że każde rozwiązanie ma swoje wady oraz zalety. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć wszelkie kwestie bezpośrednio związane z tematyką bukietów ślubnych. Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy również zestawienie najciekawszych wiązanek ślubnych na 2017 rok.

Wszystko o bukietach ślubnych

Wybór bukietu ślubnego może okazać się bardzo trudną decyzją do podjęcia. W niniejszym opracowaniu postaramy się przybliżyć tematykę wiązanek ślubnych, poruszając poniższą problematykę:
• historia bukietów ślubnych,
• rodzaje bukietów ślubnych,
• na co należy zwrócić uwagę przy wyborze bukietu ślubnego?,
• alternatywy dla klasycznych bukietów ślubnych,
• bukiet ślubny na każdą porę roku,
• cena bukietu ślubnego,
• co należy zrobić z bukietem po ślubie?,
• stroik dla Pana Młodego,
• bukiet ślubny, a inne elementy stylizacji Panny Młodej,
• najmodniejsze bukiety ślubne.
Poniżej omówione zostaną dokładnie wskazane zagadnienia.

[smart-grid row_height=”250″]

[/smart-grid]

Historia bukietów ślubnych

Kwiaty w zasadzie do zawsze towarzyszyły Pannom Młodym. Już w starożytności kobiety, które wychodziły za mąż zakładały na głowę wianek. Zwyczaj ten kultywowano do XV wieku. Bukiety ślubne przypominające obecne wiązanki pojawiły się na początku XIX wieku. Sama forma bukietu, jego kształt oraz kwiaty, z których był wykonywany ciągle się zmieniała. Pod koniec XIX wieku wyróżnić można było wiele różnych wersji bukietów, które znacząco różniły się między sobą. Tutaj należy również zwrócić uwagę na fakt, że w poszczególnych regionach świata wyróżnić można było różne tradycyjne wiązanki. Tutaj warto jest zwrócić uwagę na fakt, że obecnie różnice między trendami w poszczególnych regionach świata zatarły się. Można powiedzieć nawet więcej – w różnych krajach zauważyć można zwrot w kierunku tradycji różnych regionów świata, szczególnie tych odległych, charakteryzujących się wyjątkową kulturą i mocnym przywiązaniem do tradycji. Dzisiaj Panny Młode mają naprawdę szeroki wybór bukietów ślubnych. Trudno jest mówić o tradycyjnych wiązankach – bardziej pasuje tutaj słowo klasyczne. Tak więc wyróżnić można kilka ponadczasowych modeli bukietów, które można nazwać klasycznymi. Takim sztandarowym przykładem jest bukiet składający się z czerwonych róż, ozdobiony wyłącznie delikatną wstążeczką. Mówiąc o historii wiązanek warto jest zwrócić uwagę na jeszcze jeden fakt – moda ślubna bardzo szybko się zmienia. Dotyczy to również bukietów ślubnych. Floryści obmyślają nowe, wyjątkowe bukiety ślubne, wybierają coraz bardziej wyszukane rośliny. Nie da się zaprzeczyć, że świat wiązanek ślubnych bardzo szybko się zmienia. To co było jeszcze nie dawno modne, dziś już odchodzi w zapomnienie. Oczywiście należy pamiętać o tym, że wygląd wiązanki ślubnej w dużej mierze zależy od samej Panny Młodej. Warto jest zauważyć jedną kwestię – coraz częściej zdarza się tak, że przyszłe mężatki mają bardzo mocno sprecyzowane wymagania co do wyglądu bukietu – wiedzą z jakich kwiatów ma się składać, dodatków. W związku z tym można wyróżnić bardzo dużo indywidualnych bukietów ślubnych. Mówiąc o historii bukietów ślubnych trudno jest nie wspomnieć o zupełnie nowym trendzie, jakim jest pojawienie się bukietów ślubnych składających się wyłącznie z sztucznych elementów. Mowa tutaj o papierowych wiązankach, ale również bukietach składających się z koralików, cyrkonii, kamieni.

Rodzaje bukietów ślubnych

Wśród rodzajów bukietów ślubnych należy wskazać:
• biedermeier – klasycznych bukiet, wykonany z kwiatów, ułożonych dokoła siebie,
• kaskada – bukiet, w którym kwiaty ułożone są niejako w kaskadę , wodospad – luźno opadają w dół,
• nosegay – niewielki bukiet, w którym kwiaty ułożone są obok siebie, łodygi równo przycięte. Tutaj należy zwrócić uwagę, że są to wyłącznie bukiety wykonane z jednego rodzaju i koloru kwiatów,
• arm bouquet – duże, a właściwie długie kwiaty połączone są z dużymi liśćmi. Taki bukiet Panna Młoda powinna niejako położyć na ramieniu,
• pomander – to kula z kwiatów. Może być umieszczona na wstążeczce, którą trzyma Panna Młoda,
• wachlarz – kwiaty ułożone są w formie wachlarzu,
• composite – kwiat wykonany z innych kwiatów, np. płatków,
• berło – jedna z najnowocześniejszych wiązanek. To kilka kwiatów, które posiadają długie łodygi związanych luźno ze sobą.
Powyżej wymienione zostały wyłącznie najpopularniejsze modele bukietów ślubnych. Oczywiście można wyróżnić o wiele więcej form. Tutaj warto jest również zwrócić uwagę na fakt, że sama forma wiązanki w głównej mierze zależy od wyboru Panny Młodej. W związku z powyższym bardzo często okazuje się, że trudno jest sklasyfikować poszczególne bukiety ślubne do powyżej wskazanych kategorii. Należy pamiętać o tym, że katalog nie jest zamknięty.
[smart-grid row_height=”250″]

[/smart-grid]

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze bukietu ślubnego

Wybór bukietu ślubnego to bardzo skomplikowana kwestia. Wyróżnić można kilka elementów, na które należy zwrócić uwagę przed wyborem bukietu ślubnego:
• kolor i fason sukni ślubnej – należy zauważyć, że do sukni w poszczególnych fasonach czy kolorach będą pasować inne bukiety ślubne. Tutaj warto jest zwrócić uwagę na fakt, że prawie wszystkie rodzaje bukietów będą pasować do sukni klasycznych, w kolorze białym lub ecru. Należy jednak pamiętać o tym, że biała suknia oraz bukiet składający się wyłącznie z białych kwiatów i białych kwiatów to nie będzie najlepsze połączenie. Wiązanka po prostu rozmaże się na jasnym tle, jakie będzie stanowić biała suknia ślubna. W takim przypadku o wiele lepszym rozwiązaniem będzie dobranie bukietu wykonanego z kwiatów w odważnych kolorach. Zupełnie odwrotna sytuacji ma miejsce w przypadku kolorowych sukienek ślubnych.
• stylizacja Panny Młodej – oczywiście każdy element stylizacji Panny Młodej powinien do siebie pasować. Mowa tutaj nie tylko o stroju, ale również makijażu, fryzurze, biżuterii. To właśnie wymienione powyżej elementy oraz wiązanka ślubna powinny do siebie pasować.
• charakter Panny Młodej – to bardzo ważna kwestia, o której zapomina wiele osób. Należy zwrócić uwagę na fakt, że wiązanka ślubna powinna być dobrana również do osobowości Panny Młodej. Warto jest zauważyć, że kobiety delikatne, wstydliwe, romantyczki zdecydowanie wolą wiązanki klasyczne, proste modele. Odważne kompozycje wybierają kobiety o silnych osobowościach, niezależne. To pewnego rodzaju prawidłowość.
• pozostałe kwiatowe elementy dekoracyjne – tutaj należy zwrócić uwagę na fakt, że bukiet ślubny powinien również pasować do takich elementów, jakimi są dekoracje kwiatowe kościoła, sali weselnej. Nie da się zaprzeczyć, że najczęściej Panny Młode wybierają dany kwiat lub kwiaty jako motyw przewodni ślubu oraz przyjęcia weselnego i w związku z tym wszelkie elementy dekoracyjne oraz wiązanka wykonane są z takich samych kwiatów oraz elementów sztucznych.
Powyżej wskazane zostały najważniejsze kwestie dotyczące wyboru wiązanki ślubnej. Tutaj warto jest zwrócić uwagę na jeszcze jeden fakt – najważniejsze jest zdanie Panny Młodej. Nie da się zaprzeczyć, że najwięcej zależy od gustu oraz indywidualnych upodobań. Oczywiście przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jest przeanalizować powyższe wskazówki.

Alternatywy dla klasycznych bukietów ślubnych

W ostatnim czasie coraz bardziej popularne stają się bukiety ślubne wykonane z papieru lub innych elementów sztucznych. Nie da się zaprzeczyć, że takie wiązanki również bardzo ciekawie się prezentują. Oczywiście jest to dość oryginalny trend. Na takie rozwiązanie decyduje się niewiele kobiet. Warto jest jednak zwrócić uwagę na fakt, że niektóre bukiety wykonane z sztucznych elementów niewiele różnią się od tych, wykonanych z żywych kwiatów. Tutaj warto jest dodać, że bukiet wykonanych z sztucznych elementów nigdy nie zwiędnie. Będzie stanowił fantastyczną pamiątkę przez wiele lat. Taki bukiet będzie mógł być ponownie wykorzystany na ślubie przyjaciółki, córki a nawet wnuczki. Z czego może być wykonany taki bukiet? Można wyróżnić kilka materiałów:
• bukiet z papieru: to jedno z najciekawszych rozwiązań. Kwiaty wykonane z papieru przepięknie się prezentują, wyglądają jak żywe. Warto jest zwrócić uwagę na fakt, że taką wiązankę można spróbować wykonać samemu. Wystarczy w Internecie poszukać instrukcji, w jaki sposób można wykonać konkretne kwiaty z papieru. Oczywiście warto jest zastanowić się nad wyszukaniem specjalisty, który zajmie się wykonanie tej właściwej wiązanki. W końcu musi być ona dokładnie i solidnie wykonana tak, aby żadne elementy nie odkleiły się. Bukiet ślubny powinien zostać wykonany przez profesjonalistę.
• bukiet z materiału, wstążki: alternatywę dla papierowe bukietu stanowi wiązanka wykonana z wstążek czy materiału. Również niezwykle ciekawie się prezentuje. Z pewnością warto jest zastanowić się również nad taką ewentualnością. Należy jednak pamiętać o tym, że podobnie jak w przypadku wiązanki wykonanej z papieru, bukiet ślubny powinien być stworzony przez profesjonalistę. Tylko w takim przypadku można mieć pewność, że wiązanka będzie solidnie i trwale wykonana.
• bukiet ślubny z różnych elementów sztucznych – cyrkonii, koralików, cekinów: to kolejna bardzo ciekawa propozycja bukietów ślubnych wykonanych z sztucznych elementów. Nie da się zaprzeczyć, że jest to idealna alternatywa dla bukietów wykonanych z żywych kwiatów. Natomiast warto jest zwrócić uwagę na fakt, że takie rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne. Bukiet może być delikatny i niewielki lub być bardzo okazały. Oczywiście wiele zależy od gustu przyszłej Panny Młodej.
Jak widać powyżej sztuczne wiązanki ślubne mają naprawdę wiele zalet. Stają się coraz bardziej popularne. Natomiast kobiety, które są mocno przywiązane do tradycji nie wyobrażają sobie, że ich wiązanka ślubna mogłaby nie składać się z żywych kwiatów. Tutaj warto jest dodać kilka słów na temat bukietów ślubnych, które składają się z kompozycji żywych kwiatów i elementów sztucznych, które stanowią niezwykle oryginalne i ciekawe dopełnienie całości. To bardzo oryginalne i ciekawe rozwiązanie.

[smart-grid row_height=”250″]

[/smart-grid]

Bukiety ślubne na każdą porę roku – dobieramy odpowiednie kwiaty

Wybór wiązanki ślubnej to bardzo trudne zadanie. Warto jest zastanowić się nad tym, jakie kwiaty o danej porze roku są powszechnie dostępne, a które rośliny mogą okazać się trudno dostępne. Nie da się zaprzeczyć, że pora roku ma również istotne znaczenie przy ustanawianiu cen kwiatów. Oczywiście w sezonie są tańsze. Niemniej jednak 90% ceny bukietu ślubnego to koszt pracy florysty. Materiały to zaledwie 10 – 20% ceny. Reasumując – z pewnością warto jest uwzględnić sezonowość występowania konkretnych gatunków kwiatów przed wyborem bukietu ślubnego. Tutaj warto jest zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię. Obecnie różne gatunki kwiatów dostępne są praktycznie przez cały rok. Nie ma żadnego problemu z dostępnością poszczególnych gatunków. W związku z powyższym przyszłe Panny Młode nie muszą zastanawiać się nad tym, czy obecnie jest sezon na róże czy nie. Niemniej jednak z myślą o przyszłych Pannach Młodych przygotowaliśmy krótki kalendarz, w którym wymieniliśmy dostępność różnych gatunków kwiatów w poszczególnych miesiącach.

Kalendarz kwiatów ciętych

Styczeń
tulipan, goździki, margerytki, róże.

Luty
hiacynt, akacja, akonitum, agapantus, alstromeria, anemon, anturium, astry gałązkowe, banksia, bouvardia, margerytka, kraspedia, krokosmia, goździk, eustoma, wilczomlecz, gerbera, gloriosa, gipsówka, helikonia, hortensja, lilia, limonium, dzwonki irlandzkie, ornitogallum, phalaenopsis, floks, róża, rudbekia, zantedeskia, kalia, frezja, hipeastrum, hiacynt, irys, szafirek, narcyz, jaskier, tulipan

Marzec
frezja, narcyz, akacja, floks, róża, akonitum, agapantus, czosnek, alstromeria, anemon, anturium, lwia paszcza, astry gałązkowe, astilbe, banksia, bouvardia, margerytka, kraspedia, krokosmia, cymbidium, goździk, eustoma, wilczomlecz, gerbera, gloriosa, driakiew, gipsówka, helikonia, hortensja, limonium, dzwonki irlandzkie, ornitogallum, phalaenopsis, rudbekia, hipeastrum, hiacynt, irys, groszek, lewkonia, szafirek, narcyz, jaskier, bez, tulipan

Kwiecień
alstromeria, eustoma, akonitum, czosnek, peonia, mak, jaskier, bez, tulipan, anturium, lwia paszcza, astry gałązkowe, astilbe, banksia, bouvardia, margerytka, kraspedia, krokosmia, cymbidium, goździk brodaty, goździk, eustoma, wilczomlecz, gerbera, gloriosa, gipsówka, helikonia, hortensja, lilia, limonium, dzwonki irlandzkie, floks, róża, rudbekia, sterlicja, vanda, zantedeskia, frezja, mieczyk, hipeastrum, hiacynt, irys, groszek, lewkonia, szafirek, narcyz

Maj

lewkonia, frezja, kalia, hiacynt, piwonia, akonitum, czosnek, alstromeria, anturium, lwia paszcza, astry gałązkowe, astilbe, banksia, bouvardia, astry, kampanula, celozja, margerytka, konwalia, kraspedia, krokosmia, cymbidium, ostróżka, goździk brodaty, goździk, jeżówka, eustoma, wilczomlecz, gerbera, gloriosa, gipsówka, helikonia, hortensja, lilia, limonium, dzwonki irlandzkie, ornitogallum, phalaenopsis, floks, róża, rudbekia, sterlicja, vanda, zantedeskia, mieczyk, hipeastrum, hiacynt, irys, groszek, łubin, szafirek, peonia, mak, jaskier, bez

Czerwiec
piwonia, irys, akonitum, agapantus, czosnek, alstromeria, anturium, lwia paszcza, astry gałązkowe, astilbe, bouvardia, astry, kampanula, celozja, margerytka, dalia, ostróżka, goździk brodaty, goździk, jeżówka, eustoma, wilczomlecz, gerbera, gloriosa, gipsówka, helikonia, hortensja, lilia, limonium, dzwonki irlandzkie, ornitogallum, phalaenopsis, floks, róża, rudbekia, sterlicja, vanda, zantedeskia, frezja, mieczyk, słonecznik, groszek, łubin, lewkonia, peonia, mak, jaskier

Lipiec
mieczyk, gipsówka, lilie, akonitum, agapantus, alstromeria, anturium, lwia paszcza, astry gałązkowe, astilbe,astry, kampanula, celozja, margerytka, kosmos, kraspedia, krokosmia, cymbidium, dalia, ostróżka, goździk brodaty, goździk, jeżówka, eustoma, irys, groszek, lewkonia, mak, wilczomlecz, gerbera, gloriosa, helikonia, hortensja, limonium, dzwonki irlandzkie, ornitogallum, phalaenopsis, floks, róża, rudbekia, sterlicja, vanda, zantedeskia, frezja, mieczyk, słonecznik, cynia

Sierpień
słonecznik, lawenda, gipsówka, akonitum, agapantus, alstromeria, anturium, lwia paszcza, astry gałązkowe, astilbe, banksia, bouvardia, astry, celozja, margerytka, kosmos, kraspedia, krokosmia, cymbidium, dalia, ostróżka, goździk brodaty, goździk, jeżówka, eustoma, wilczomlecz, gerbera, gloriosa, helikonia, hortensja, lilia, limonium, dzwonki irlandzkie, ornitogallum, phalaenopsis, floks, róża, rudbekia, frezja, mieczyk, irys, nerine, mak

Wrzesień
hortensja, kapusta ozdobna, wrzos, akacja, akonitum, agapantus, alstromeria, anturium, astry gałązkowe, astilbe, banksia, bouvardia, astry, celozja, margerytka, kosmos, kraspedia, krokosmia, cymbidium, dalia, ostróżka, goździk, jeżówka, eustoma, wilczomlecz, gerbera, gloriosa, gipsówka, helikonia, hortensja, lilia, limonium, dzwonki irlandzkie, ornitogallum, phalaenopsis, floks, róża, rudbekia, sterlicja, vanda, zantedeskia, frezja, słonecznik, hipeastrum, irys, nerine, mak, jaskier

Październik
jaskry, amarantus, kalia, akacja, agapantus, floks, róża, rudbekia, alstromeria, anemon, anturium, astry gałązkowe, astilbe, banksia, bouvardia, celozja, margerytka, kraspedia, cymbidium, ostróżka, goździk, jeżówka, eustoma, wilczomlecz, gerbera, gloriosa, gipsówka, helikonia, hortensja, lilia, aksamitka, limonium, dzwonki irlandzkie, ornitogallum, phalaenopsis, sterlicja, vanda, zantedeskia, hipeastrum, irys, nerine

Listopad
chryzantema, margerytka, akacja, agapantus, alstromeria, anemon, anturium, astry gałązkowe, astilbe, banksia, bouvardia, margerytka, kraspedia, cymbidium, goździk, eustoma, wilczomlecz, gerbera, gloriosa, gipsówka, helikonia, hortensja, lilia, limonium, dzwonki irlandzkie, ornitogallum, phalaenopsis, floks, róża, rudbekia, hipeastrum, nerine, jaskier

Grudzień
goździk, akacja, agapantus, alstromeria, anemon, anturium, astry gałązkowe, astilbe, banksia, bouvardia, margerytka, kraspedia, cymbidium, goździk, eustoma, wilczomlecz, gerbera, gloriosa, gipsówka, helikonia, hortensja, lilia, limonium, dzwonki irlandzkie, ornitogallum, phalaenopsis, floks, róża, rudbekia, sterlicja, vanda, zantedeskia, hipeastrum, hiacynt, szafirek, narcyz, jaskier, bez, tulipan

Źródło: http://simplife.pl/2015/04/22/kwiaty-sezonowe-dekorujemy-minimalistyczne-wesele/

Cena bukietu ślubnego

Nie da się zaprzeczyć, że określenie ceny bukietu ślubnego to bardzo trudne zadanie. Oczywiście cena zależy od wielu czynników. Niemniej jednak koszt zakupu materiałów potrzebnych do wykonania wiązanki to niewielka część ceny wiązanki. Średnia cena bukietu ślubnego to 300 złotych. Oczywiście wyróżnić można o wiele droższe wiązanki, ale również i tańsze. Wiele zależy od poziomy skomplikowania wykonania danej wiązanki. Tutaj należy wskazać, że najtańsze będą klasyczne bukiety, składające z poukładanych kwiatów z przyciętymi łodygami i dodatkowo ozdobione wyłącznie wstążeczką. Najdroższe będą skomplikowane kompozycje w formie kaskad czy composite. Oczywiście można również zastanowić się nad możliwością wykonania samemu wiązanki z kwiatów. W takim przypadku cena będzie równała się wyłącznie kosztowi zakupu potrzebnych materiałów. Jednak nie da się zaprzeczyć, że wykonanie bukietu ślubnego to bardzo trudne zadanie i mimo posiadania dokładnej instrukcji sam efekt końcowy może okazać się niezadowalający. Najlepiej jeśli wiązanka ślubna będzie wykonana przez profesjonalistę. W końcu ślub to bardzo ważne wydarzenie w życiu. W związku z tym nie należy oszczędzać. Tym bardziej, że koszt zakupu wiązanki ślubnej nie jest znów bardzo dużym wydatkiem.

Co należy zrobić z bukietem po ślubie?

Bukiet ślubny stanowi jedną z najbardziej wyjątkowych oraz pięknych pamiątek ze ślubu. Co powinno się zrobić z wiązanką po ślubie? Zgodnie z tradycją bukiet powinno się ususzyć, a następnie spalić w dniu pierwszej rocznicy ślubu. Tutaj warto jest zwrócić uwagę na nowy trend, który staje się coraz bardziej popularny. Panny Młode coraz częściej decydują się na rzucanie bukietem ślubnym. Ta moda przyszła do naszego kraju z zagranicy. Nie da się zaprzeczyć, że jest to dość ciekawe rozwiązanie. Z pewnością warto jest się nad nim zastanowić. W ramach przypomnienia można dodać, że zgodnie z polską tradycją Panna Młoda podczas oczepin rzuca welonem. Wracając do tematu – bukiet ślubny można również ususzyć i zostawić na pamiątkę. Jednak nie da się zaprzeczyć, że nie będzie to zbyt trwała pamiątka. Może okazać się, że bardzo szybko ulegnie zniszczenia. Wymienione powyżej sytuacje dotyczą bukietów wykonanych z żywych kwiatów. Zupełnie inaczej jest w przypadku wiązanek składających się wyłącznie z sztucznych materiałów. W takim przypadku bukiet ślubny może stanowić wyjątkową oraz niezwykle trwałą pamiątkę ze ślubu. Wystarczy dbać o to, aby nie uległ zniszczeniu. Taka wiązanka może później być przekazana córce lub wnuczce.

Stroik dla Pana Młodego

Przy okazji omawiania bukietów ślubnych poruszymy kwestię bezpośrednio związaną z tą tematykę – mianowicie mowa o stroikach dla Pana Młodego. Owe stroiki, mylnie nazywane butonierką (tu w ramach wyjaśnienia – butonierka niewielki otwór znajdujący się na klapie marynarki), przypinane są właśnie do wspomnianej butonierki i kolorystycznie nawiązują do bukietu ślubnego Panny Młodej. W związku z powyższym przy zakupie bukietu ślubnego należy pamiętać o tym, aby zamówić również butonierkę. To bardzo niewielki stroik, niemniej jednak to jeden z niezwykle wyjątkowych elementów stroju Pana Młodego. W ostatnim czasie widać tendencję do odchodzenia od tradycji, a mężczyźni coraz rzadziej decydują się na zakup stroika. Z pewnością decyzja zależy od wielu indywidualnych przekonań. Warto jest dodać, że koszt zakupu stroika jest dość niewielki, zazwyczaj oscyluje w granicach 20 złotych.

[smart-grid row_height=”250″]

[/smart-grid]

Bukiet ślubny a inne elementy stylizacji Panny Młodej

Warto jest zauważyć, że bukiet ślubny powinien pasować do innych elementów stylizacji Panny Młodej. Głównie chodzi tutaj o biżuterię czy dodatki wykonane z żywych kwiatów – stroików do włosów, korsarzy czy innych elementów. Bardzo ważne jest, aby wszystkie te elementy do siebie pasowały. Trudno jest wyobrazić sobie Pannę Młodą, która będzie miała bukiet ślubny wykonany z żółtych tulipanów ora stroik na włosy składający się z czerwonych róż. Nie da się zaprzeczyć, że takie połączenie nie będzie dobrze prezentować się. Oczywiście warto jest tutaj zwrócić uwagę na fakt, że nie chodzi tutaj o dobór wszystkim elementów w taki sposób, aby miały ten sam kolor czy były wykonane z tego samego gatunku kwiatów. Tutaj należy dodać, że bardzo ważne jest, aby kolor wiązanki, ale również dodatków do stroju Panny Młodej, np. paska, kolorystyka makijażu pasowały do siebie. Panna Młoda powinna mocno zastanowić się nad swoją stylizacją.

[smart-grid row_height=”250″]

[/smart-grid]

Najmodniejsze bukiety ślubne

Moda ślubna bardzo szybko się zmienia. Trudno jest jednoznacznie określić kierunek zmian. Podobnie jest z wiązankami ślubnymi. Nie da się zaprzeczyć, że kompozycje, które były modne w poprzednim sezonie dziś już odeszły w zapomnienie. Można pokusić się o stwierdzenie, że floryście prześcigają się w pomysłach na tworzenie nowych i wyjątkowych wiązanek ślubnych. Poniżej postaraliśmy się wybrać najmodniejsze bukiety ślubne na 2017 rok. W zestawieniu znajdują się kompozycje składające z żywych kwiatów oraz bukiety stworzone z sztucznych elementów.

[smart-grid row_height=”250″]

[/smart-grid]

Zdjęcia: e-greenplace.pl

Zdjęcia: Etsy.com

Zdjęcie miniaturki: Pixabay.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*