zespół muzyczny na wesele
Atrakcje weselne Inspiracje ślubne Porady ślubne

Zespół muzyczny na wesele poszukiwany

Wiele osób uważa, że muzyka jest podstawą udanego przyjęcia weselnego. Warto jest więc wybrać odpowiedni zespół muzyczny na wesele. Na co zwrócić uwagę? Poniżej kilka cennych rad.

Po pierwsze cena

Faktem jest, że cena odgrywa bardzo istotną rolę przy wybieraniu zespołu muzycznego. Na samym początku należy powiedzieć, że cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Może zdarzyć się tak, że zespoły, które są dość krótko na rynku i dopiero rozpoczynają swoją karierę muzyczną po prostu zaniżają cenę w celu zdobycia klientów. Wcale nie oznacza to, że nie są profesjonalni lub nie potrafią grać dobrej muzyki. Wręcz przeciwnie. Należy również rozważyć przeciwną sytuację. Może okazać się, że zespół, który kosztuje bardzo dużo, istnieje długo na rynku zawyża cenę. W efekcie okazuje się, że taki zespół jest bardzo mało profesjonalny. Na koniec należy dodać kilka słów o muzykach, którzy są znani i występują na koncertach. W ich przypadku cena może być bardzo wysoka. Przede wszystkim dlatego, że są bardzo popularni i już sama ich obecność na przyjęciu będzie wielką niespodzianką.

Doświadczenie

Bardzo istotną kwestią jest doświadczenie zespołu muzycznego. Oczywiście im dłużej świadczy swoje usługi na rynku, tym lepiej. Jednak tylko z pozoru. W końcu nie każdy posiada talent. Nie da się również nabyć go z wiekiem czy doświadczeniem. Bardzo ważne jest, aby sobie to uświadomić.

zespół muzyczny na wesele

Portfolio

Sprawdzenie portfolio jest jedną z najbardziej istotnych kwestii. Przede wszystkim chodzi o fakt, że tylko w ten sposób można obiektywnie stwierdzić, czy odpowiada nam muzyka grana  przez zespół. Innych metod nie ma. Tutaj należy zwrócić uwagę na pewien fakt. Pozornie może wydawać się, że do oceny zespołu wystarczy przesłuchanie kawałka nagrania. Nic bardziej mylnego. Przede wszystkim chodzi o zwrócenie uwagi na fakt, że utwory mogły zostać poddane przeróbce w celu poprawy jakości. Jedynym skutecznym sposobem okazuje się przesłuchanie na żywo zespołu. Wystarczy kawałek wybranego utworu. Ewentualnie można poprosić o kontakt do osób, z którymi zespół wcześniej współpracował. Dzięki temu możliwe będzie nie tylko zdobycie informacji na temat profesjonalizmu danego zespołu, ale również przebiegu współpracy – o dostępności, po realizacje współpracy. W końcu nie wszystkie informacje, które podaje menager czy przedstawiciel zespołu muszą być sprawdzone.

Opinie innych osób

Oczywiście wiadomo jest, że każdy ma swój gust. Jednak nie da się zaprzeczyć, że często sięgamy po opinie innych osób. Przede wszystkim w celu informacyjnymi. Na początku należy zauważyć, że opinie są bardzo subiektywnie. Jednak o gustach się nie dyskutuje. W praktyce może okazać się, że to, co dla kogoś jest wadą, dla nas jest zaletą. Jednak czytając opinie innych osób warto jest skupić się na kilku kwestiach. Przede wszystkim chodzi o wyszukanie konkretnych informacji, dotyczących zespołu. Najważniejsze – czy się nie spóźnia, trzyma postanowień umowy, jakie są formy kontaktu, dyspozycyjność. To bardzo ważne kwestie. Reasumując – opinie innych osób nie powinny być podstawą podjętej decyzji, ale należy odszukać w nich interesujące nas informacje.

Repertuar

Bardzo istotne jest, aby muzycy potrafili zagrać różną muzykę. Przede wszystkim chodzi tutaj o rock, disco polo czy piosenki biesiadne. Nie może być tak, że zespół specjalizuje się wyłącznie w danym gatunku. Należy uwzględnić fakt, że zaproszeni goście będą preferować różne rodzaje muzyki. W związku z tym ważne jest, aby podczas przyjęcia grane były popularne utwory, dość zróżnicowane.

Organizacja konkursów podczas oczepin

Przede wszystkim należy dowiedzieć się, czy zespół muzyczny organizuje konkursy oczepinowe. Bardzo ważne jest ustalenie rodzaju konkurencji. Nie można pozwolić na to, aby zabawy były wulgarne czy miały podtekst erotyczny. Może to zniesmaczyć gości. Z pewnością bardziej trafne okażą się śmieszne konkurencje. Z pewnością więcej osób będzie chciało uczestniczyć właśnie w takich konkursach. O rodzaje konkurencji można zapytać zespół lub poszukać inspiracji w Internecie. Bardzo ważne jest, aby odpowiednio wcześniej zakupić potrzebne rekwizyty.

Kilka słów na temat DJ

Świetną alternatywą dla zespołu muzycznego jest DJ. Jednak przy jego wyborze należy kierować się takimi samymi zasadami, jak w przypadku wyboru zespołu muzycznego. Jednak nie da się zaprzeczyć, że DJ będzie posiadał o wiele większy repertuar. Ponadto koszt jego usług może okazać się niższy. Bardzo ważne jest, aby odpowiednio wcześniej dowiedzieć się, czy DJ organizuje również oczepiny oraz gry przyśpiewki, gdy goście siedzą przy stole. To dość istotne kwestie.

Zdjęcia: pixabay.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*